Винесення резолюції по Єрусалиму на Генасамблею ООН сприяло загостренню напруженості навколо статусу міста, тому Україна за неї не голосувала, про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на інтерв'ю з послом України в ООН Володимиром Єльченко.
"Звичайно, ми не могли ігнорувати думку США. Але мова йде не про той факт, що американці погрожують припинити допомогу, а про те, що ця країна фактично на 100% підтримує нас в ООН, Раді безпеки, взагалі в світі. Тобто ми почули прохання цієї країни, почули постпреда США Ніккі Хейлі, коли вона виклала свої аргументи з проханням зрозуміти їх і, якщо це можливо, не підтримувати резолюцію", – сказав Єльченко.
Також він запевнив, що ніякого тиску ні на нього, ні МЗС, ні на президента України в цьому питанні не було, були інші мотиви.
"Наш мотив був іншим: мова йде не про суть питання, а про те, де він розглядається. Для цих питань є Рада безпеки ООН, а не Генасамблея", – зазначив посол і додав, що Україна роз'яснила свою позицію Ізраїлю, адже ситуація близько пов'язана з Кримом.
"Ми не можемо в одному випадку стояти на стороні міжнародного права, а в іншому – ні, тільки тому, що це стосується не нас. Ми керуємося цим підходом у всіх принципових питаннях. Тому я думаю, що цей спір знято з порядку денного", – сказав він.
Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН 21 грудня прийняла резолюцію з закликом не визнавати Єрусалим столицею Ізраїлю.
128 країн підтримали резолюцію, 9 проголосували проти, 35 утрималися. Ще представники 21 країни не прийшли на голосування. Проти резолюції ООН проголосували США, Того, Палау, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Гватемала, Гондурас і Ізраїль.
Утрималися: Антигуа і Барбуда, Аргентина, Австралія, Багами, Бенін, Бутан, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Камерун, Канада, Колумбія, Хорватія, чеська республіка, Домініканська республіка, Екваторіальна Гвінея, Фіджі, Гаті, Ямайка, Кірібаті, Латвія, Малаві, Лесото, Мексика, Панама, Парагвай, Польща, Філіппіни, Румунія, Руанда, Соломонові Острови, Південний Судан, Тринідад і Тобаго, Тувалу, Уганда, Вануату. Представник України на голосуванні не був присутній.
Українська делегація утрималася від голосування в Генеральній Асамблеї ООН по статуту Єрусалиму, тому що покладає надії на дипломатичне врегулювання конфлікту і мирні переговори з цього питання.
Українські дипломати вважають, що голосування не буде сприяти зменшенню напруги на Близькому Сході, а статус Єрусалиму має бути вирішений тільки шляхом мирних переговорів.