UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол США в ЄС буде свідчити в Конгресі, незважаючи на заборону Білого дому

Сондленд знаходиться в центрі розслідування по тиску на українського президента. І союзники Трампа вірять, що свідоцтво політика буде корисним їхньому боці.

В наступну середу, 16 жовтня, посол США в Європейському союзі Гордон Сондленд виступить перед комітетами Конгресу в рамках розслідування про імпічмент президенту США Дональду Трампу, повідомляє Axios.

Після того, як Держдепартамент заборонив Сондленду свідчити перед Конгресом, близькі до Трампу республіканці закликали президента дозволити послу постати перед комітетами, повідомив виданню джерело. Союзники Трампа вірять, що свідоцтво Сондленда буде корисним їхньому боці.

Як відомо, Гордон Сондленд отримав посаду посла США в Європейському Союзі влітку 2018 року, хоча і не був кадровим дипломатом, але успішний підприємець був відомий як активний донор Республіканської партії і, зокрема, зробив великий внесок у інавгураційний комітет президента Трампа, а також кандидатів від штатів Орегон і Вашингтон.

До того ж, пожертвування Сондленда в розмірі одного мільйона доларів на інавгурацію Трампа.

"Республіканці шукають хоч якийсь промінь світла, і Сондленд може ним стати. Він пожертвував млн на інавгурацію Трампа. Він людина Трампа", - повідомило джерело.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".