UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол США розлютив Німеччину словами підтримки на адресу правих у Європі - The Guardian

Німецькі політики звинуватили дипломата в порушенні протоколу.

Політики у Німеччині розкритикували новопризначеного посла США після того, як він сказав, що хоче "розширити можливості" правих сил у Європі, які виступають проти істеблішменту. В інтрев'ю для сайта Breitbart Річард Гренелл, який обіймає посаду американського посла в ФРН менше місяця, сказав: "Я точно хочу розширити можливості інших консерваторів по всій Європі, інших лідерів. Я думаю, є великі напряцювання консервативних політик, які стримуються провальними політичними підходами лівих".

У Берліні міністерство закордонних справ попросило американського посла уточнити значення своїх слів, а політики почали критикувати його за порушення протоколу, пише The Guardian.

"В минулому Німеччині щастило мати чудових послів США, які будували мости, а не займалися партійною політикою", - сказав член від Соціал-Демократичної партії в парламентській групі дружби Німеччини і США Метін Хакверді.

"Будучи членом СДПН - лівої партії з великою спадщиною гордої боротьби разом із США проти нацистів і комуністів - я з нетерпінням хочу почути від посла Гренелла про наші провальні політики. Сенатор США Кріс Марфі правильно зауважив, що посли не повинні "розширювати можливості" політичних партій. Посол Гренелл новачок на своїй посаді. Я сподіваюся, він більше не буде повторювати таких помилок", - додав він.

Прес-секретар федеральної канцелярії Німеччини Стеффан Зайберт сказав, що канцлер Ангела Меркель взяла до уваги коментарі посла США. Але коментувати їх не буде.

Нагадаємо, що останнім часом відносини між Вашингтоном і Берліном загострилися через суперечку навколо російського проекту "Північний потік-2". Німецька сторона підтримує його спорудження, в той час як американська наголошує, що так Європа ще більше стане залежною від російських енергоносіїв. Видання Bloomberg писало, що у Німеччині готуються до санкцій США через "Північний потік-2". Берлін обіцяє захищати європейські економічні інтереси, до яких включив і російський газопровід.