UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Франції виїхав з Білорусі на вимогу режиму Лукашенка

На початку жовтня він висловлювався за скасування в Білорусі смертної кари. Де Лакост і року не пропрацював в Мінську.

Посол Франції в Білорусі покинув країну на вимогу білоруського уряду. Представник посольства підтвердив AFP, що посол Ніколя де Лакост поїхав з Мінська в неділю. Його просили залишити країну до понеділка.

Білоруські ЗМІ припустили, що він не зміг вручити свої вірчі грамоти невизнаному президенту Аляксандру Лукашенку.

Франція, як і інші країни ЄС, не визнала претензії Лукашенка на шостий президентський термін після виборів в серпні минулого року на тлі широко поширених заяв про фальсифікації результатів голосування.

У грудні минулого року де Лакост зустрівся з міністром закордонних справ Білорусі Владіміром Макєєм.

У заяві AFP представник французького посольства сказав: "Міністерство закордонних справ Білорусі зажадало, щоб посол покинув країну до 18 жовтня. Він попрощався зі співробітниками посольства і записав відеозвернення до білоруського народу, яке з'явиться завтра вранці на сайті посольства".

ЄС неодноразово заявляв, що не вважає серпневі вибори 2020 року "вільними і справедливими" і ввів санкції проти режиму Лукашенка.

Однак, попри санкції Заходу, Лукашенко досі відкидав всі спроби змістити його і користується підтримкою свого союзника в Москві, президента Владіміра Путіна.

У березні його режим вислав весь персонал посольства Латвії, включаючи посла, після того, як латвійська влада використовували прапор білоруської опозиції на хокейному чемпіонаті.

У серпні Мінськ відкликав призначення посла США - кар'єрну дипломатку Джулі Фішер, яка повинна була стати першим посланцем США в колишній радянській республіці з 2008 року.

Читайте також: Німеччина розслідує причетність Лукашенка до напливу мігрантів

У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.

Сім європейських держав, включаючи Україну, приєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Лукашенка. Крім України, санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС. Власні санкції вели США, Канада і Велика Британія.

У відповідь Лукашенко почав використовувати нелегальних мігрантів в якості інструменту контрсанкцій. Детальніше - в статті Олексія Коваля «Лукашенко погрожує Європі нелегальними мігрантами» для читачів ZN.UA.