UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Білорусі подав у відставку через небажання підпорядковуватися "особі, яка не має права висловлювати волю білоруського народу"

Посол вважає, що ціла низка дій наймача створює об'єктивні умови для невизнання легітимності глави держави і міжнародної ізоляції Білорусі

Посол Білорусі в Аргентині і за сумісництвом в Республіці Чилі, Парагваї, Перу та Уругваї Володимир Астапенко подав у відставку. Таку заяву Астапенко зробив у день інавгурації Олександра Лукашенка 23 вересня. Однак невдовзі посол відкликав свою заяву й подав нову "у зв'язку з порушенням наймачем законодавства", передає TUT.by.

"Відсутність міжнародної легітимності глави держави не дозволяє мені і як дипломату, і як патріоту своєї країни продовжувати сумлінне виконання посадових обов'язків посла, перебуваючи в підпорядкуванні у особи, яка не має права висловлювати волю білоруського народу", - повідомив Астапенко.

За його словами, першу заяву про  звільнення за угодою сторін відповідно до п. 1 частини другої статті 35 Трудового кодексу Республіки Білорусь він подав 23 вересня, однак на неї ніяк не відреагували. У зв'язку з цим, він подав нову - з вимогою звільнити його з посади посла вже на підставі статті 41 – у зв'язку з порушеннями наймачем законодавства, що перешкоджає виконанню його роботи за трудовим договором.

Посол вважає, що ціла низка дій наймача створює об'єктивні умови для невизнання легітимності глави держави і міжнародної ізоляції Білорусі. Зокрема допущені:

Читайте також: Тіхановська оголосила ультиматум Лукашенку та назвала вимоги до режиму

Нагадаємо, Латвія, Естонія, Литва і Польща відкликали своїх послів в Білорусі на консультації. Згодом свого посла відкликала і Велика Британія.

23 вересня Лукашенко під час так званої інавгурації "прийняв" присягу президента Білорусі. Тим самим за допомогою ЦВК він сам себе проголосив главою держави. Україна, США і Євросоюз відмовилися визнавати Лукашенко легітимним президентом Білорусі і ввели санкції проти чиновників його режиму.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте у статті Андрія Паливоди "Ні війни, ні миру" в ZN.UA.