UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посла США викликали до МЗС Німеччини через можливе прослуховування Меркель

Скандал з можливим прослуховуванням мобільного телефону канцлера Німеччини Ангели Меркель американськими спецслужбами набирає обертів.

Німецький МЗС повідомляє, що посла США у ФРН Джона Емерсона викликали до міністерства закордонних справ ФРН для зустрічі з міністром Гідо Вестервелле, де йому чітко пояснять позицію уряду Німеччини щодо можливого прослуховування телефону канцлера Ангели Меркель.

Напередодні представник уряду ФРН Штеффен Зайберт оголосив: німецький уряд отримав інформацію про те, що спецслужби США могли відстежувати мобільний телефон Меркель, пише Reuters.

Берлін тут же почав вимагати від Вашингтона офіційних пояснень. Меркель особисто зателефонувала президенту США Бараку Обамі з вимогою прояснити ситуацію. При цьому дала зрозуміти, що вважає "абсолютно неприйнятними" подібні дії союзницької Америки, підкреслив Зайберт.

Питання про можливе відстеження телефону канцлера ФРН у четвер буде піднято і в бундестазі. Голова парламентського комітету з контролю за діяльністю спецслужб Томас Опперманн призначив на 14:00 за місцевим часом (15:00 за Києвом) позачергове засідання комітету. "Той, хто прослуховує канцлера, прослуховує і німецьких громадян", - заявив він журналістам. Засідання контрольного комітету буде проходити у закритому режимі.

Якщо інформація про прослуховування підтвердиться, це буде серйозним ударом по взаємній довірі між нашими двома країнами", зазначалося у комюніке, поширеному канцелярією голови німецького уряду. Меркель також висловила надію, що "американська влада проллє світло на те, в яких масштабах велося прослуховування щодо Німеччини", і чи велося взагалі, зазначив Зайберт.

Обама у відповідь запевнив Меркель, що "спецслужби США не стежили за комунікаціями канцлера", повідомив журналістам прес-секретар Білого дому Джей Керні.

Підозри на адресу США виникли у лідера Німеччині ще в кінці червня після публікації журналом Spiegel матеріалів від екс-співробітника Агентства національної безпеки (АНБ) США Едварда Сноудена, який отримав притулок у Росії. Згідно з цими даними, АНБ перехоплює у ФРН до 500 мільйонів телефонних та інтернет-повідомлень щомісяця. Німецькі ЗМІ передбачає, що стеження могло тривати роками.

Після оприлюднення цих відомостей у Німеччині пройшли демонстрації протесту проти електронного стеження за німцями. !zn

Читайте також:

Обама запевнив Меркель, що спецслужби США не прослуховували її мобільний телефон

Європарламент після шпигунських скандалів порекомендував припинити передання США банківських даних

Розвідка США зізналася, що практикує стеження через інтернет і телефони