Більше 90% з більш ніж 1 млн нелегальних мігрантів, які прибули в Європу в минулому році скористалися послугами злочинних мереж, пише британське видання The Financial Times з посиланням на дані Європолу.
Ті, хто втягнутий у злочинну діяльність, є представниками більш 100 країн, серед яких - Болгарія, Пакистан, Польща, Румунія, Сирія, Туніс та Туреччини. Близько 44% кримінальних мереж створені представниками країн, що не входять в ЄС. А в більш ніж третина злочинних угруповань входять виключно громадяни ЄС.
Європол також виявив понад 230 місць в ЄС і за його межами, де укладаються злочинні угоди з незаконного перевезення мігрантів. У числі європейських міст, де мігрантам допомагають дістатися до інших регіонів ЄС, Європол називає Афіни, Берлін, Будапешт, Копенгаген, Лондон, Мадрид, Париж, Рим та ін.
Повідомляється, що за свідченням одного з контрабандистів, вартість пакета, що включає переліт з Туреччини в Лівії, а потім морем до Італії, становить 3,7 тис доларів.
Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".