Державний секретар США Майк Помпео на засіданні Ради Безпеки ООН вказав на необхідність продовжити раніше введене ембарго на постачання зброї до Ірану після 2020 року; він заявив про це у середу в штаб-квартирі Організації в Нью-Йорку, повідомляє "Укрінформ".
"Крім того, щоб реагувати на іранську програму розробки балістичних ракет, Радбез не повинен припиняти ембарго на постачання зброї до Іран у 2020 році. Ця країна не виконує кількох резолюцій Ради Безпеки ООН, включно із тими, які стосуються Аль-Каїди, Афганістану, Лівану, Ємену та Сомалі ", - заявив Помпео.
Помпео звинуватив Іран у наданні підтримки терористичним організаціям "Аль-Каїда" та афганському "Талібану", постачанні зброї терористам до Лівану, наданні допомоги сомалійської терористичної угруповання "Аш-Шабаб" і військової допомоги шиїтським бойовикам в Іраку.
"Він (Іран - ред.) також продовжує розпалювати конфлікт у Сирії та Ємені. Радбез повинен відреагувати на цю злочинну діяльність. РБ ООН не може нагородити Іран скасування ембарго на постачання зброї", - заявив Помпео.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.