UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео заявив про необхідність продовження ембарго на постачання зброї для Ірану

Термін попереднього обмеження закінчується у 2020 році і РБ ООН необхідно прийняти рішення про продовження або зняття збройового ембарго.

Державний секретар США Майк Помпео на засіданні Ради Безпеки ООН вказав на необхідність продовжити раніше введене ембарго на постачання зброї до Ірану після 2020 року; він заявив про це у середу в штаб-квартирі Організації в Нью-Йорку, повідомляє "Укрінформ".

"Крім того, щоб реагувати на іранську програму розробки балістичних ракет, Радбез не повинен припиняти ембарго на постачання зброї до Іран у 2020 році. Ця країна не виконує кількох резолюцій Ради Безпеки ООН, включно із тими, які стосуються Аль-Каїди, Афганістану, Лівану, Ємену та Сомалі ", - заявив Помпео.

Помпео звинуватив Іран у наданні підтримки терористичним організаціям "Аль-Каїда" та афганському "Талібану", постачанні зброї терористам до Лівану, наданні допомоги сомалійської терористичної угруповання "Аш-Шабаб" і військової допомоги шиїтським бойовикам в Іраку.

"Він (Іран - ред.) також продовжує розпалювати конфлікт у Сирії та Ємені. Радбез повинен відреагувати на цю злочинну діяльність. РБ ООН не може нагородити Іран скасування ембарго на постачання зброї", - заявив Помпео.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.