UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео розповів про пріоритети адміністрації Трампа в політиці щодо України

За словами глави американської дипломатії, Україна - це країна з глибокою історією корупції та місія адміністрації президента США полягала в тому, щоб створити набір інструментів, щоб нове керівництво на чолі з Зеленський могло зменшити випадки корупції.

Державний секретар США Майкл Помпео, заявив про те, що адміністрація глави Сполучених Штатів Дональда Трампа завжди послідовно підтримувала Україну в боротьбі з корупцією, посилення оборонних можливостей, захисті демократії і свобод українців, повідомляє прес-служба Державного департаменту США.

"Відносно України ми були зосереджені на кількох речах. Насамперед це країна з глибокою історією корупції. І наша місія, місія нашого посла, місія пана Волкера була дуже чіткою - вона полягала у створенні набору інструментів, щоб нове керівництво, президент Зеленський і його команда могли досягти того, про що вони заявили під час кампанії, а саме - зменшення ризику корупції", - зазначив держсекретар США.

Крім того, він згадав російську агресію на Донбасі і анексію Криму.

"Тоді президент Обама відмовився надати їм системи озброєння, необхідні для захисту держави", - сказав Помпео.

За його словами, глава Білого дому у цьому питанні займав послідовну позицію: тричі стверджував надання Україні американського зброї.

"Ми також забезпечили українську сторону технічною допомогою, яку попередня адміністрація відмовилася надавати. Ми наполегливо підтримуємо український народ", - підкреслив глава американської дипломатії.

Як стверджує Помпео, Вашингтон був зосереджений на збереження демократії і свободи в Україні, а також у масштабах Європи, - і в той же час на захист американців.

Раніше державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео виступив на захист дій адміністрації Дональда Трампа щодо України і розкритикував дії демократів, які ініціювали процедуру імпічменту.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарги анонімного представника розвідувального співтовариства.

Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка "Як в Америці оголошують імпічмент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".