UA / RU
Підтримати ZN.ua

Померлих від коронавірусу в США більше, ніж в епідемію «іспанки»

Епідеміологи вказали на спільні риси обох пандемій.

Епідемія коронавірусу в США забрала більше життів, ніж епідемія грипу H1N1 («іспанки»), пише CNN із посиланням на дані Центру системних досліджень при Університетові Джонса Хопкінса.

У 2020-2021 роках від ускладнень коронавірусноїй хвороби померли 676 075 громадян США, жертвами «іспанки» в 1918-1919 роках стали 675 тисяч американців.

Епідеміолог Гарвардської школи громадської охорони здоров'я Стівен Кісслер вважає, що епідемія «іспанки» завдала важчого удару по населенню США – у 1918 році його чисельність була втричі нижчою за нинішню, а відсутність вакцин не дозволяло ефективно боротися із захворюваністю.

«Ми сподівалися, що в 2020 році не припустимося безлічі тих помилок, яких припустилися в 1918 році. Але ми припустилися», - додає епідеміолог.

Дослідники і епідеміологи, з якими спілкувалися журналісти, виділяють такі спільні помилки обох епідемій:

Від початку епідемії коронавірусу в США інфікувалися 43 107 628 осіб, за добу в країні підтвердили понад 206 тисяч нових випадків зараження. У світі за час пандемії COVID-19 захворіли понад 229 млн осіб, 4,6 мільойна померли.

Епідемія грипу-«іспанки» вважається наймасовішою і смертоносною в новітній історії США. За офіційними даними, грипом заразилися близько 28% жителів. У всьому світі інфікувалися понад 500 млн осіб, понад 50 мільйонів хворих померли.

Читайте також: Штучний інтелект навчили передбачати прогресування хвороби COVID-19, та ризик смертності пацієнтів

США - одна з небагатьох країн, які мають достатню кількість вакцин для захисту кожного жителя. Проте Америка посідає перше місце серед розвинених країн за кількістю людей, які відмовляються від вакцинації.

Причина недостатнього рівня вакцинації у тому, що американські громадяни поглинають величезну кількість циркулюючої у Facebook дезінформації, пов'язаної із вакциною.

Докладніше про те, як дезінформація в соцмережах перешкоджає вакцинації, читайте в статті Анни Бродські-Кроткіної «Чому Байден вважає, що «Facebook вбиває людей» у ZN.UA.