Група польських користувачів Інтернету заснувала громадянську ініціативу "Україна - не Африка" з метою домогтися зниження вартості дзвінків з мобільних телефонів у сусідню країну. Ініціатива знайшла відгук у польської влади.
Наразі хвилина міжнародного (за межі ЄС) дзвінка в Польщі коштує в 7-10 разів дорожче від внутрішнього.
На думку групи активістів, стан справ можна змінити, якщо показати операторам і політикам, що людей, зацікавлених у дешевих дзвінки в Україну, багато. Мета ініціативи "Україна - не Африка" - привернути увагу громадськості та бізнесу до проблеми, показати абсурдність ситуації. Звідси і назва: дзвінки з Польщі в близьку Україну коштують стільки ж, скільки в далеку Африку або Австралію. А то й дорожче: виявляється, іноді з Польщі дешевше зателефонувати на інший континент, ніж у сусідню країну.
За словами ініціаторів, змінити ситуацію можна двома способами. "Якщо багато людей "полюблять" нашу сторінку, це буде непрямим доказом попиту на дешеві дзвінки. У цьому випадку самі оператори повинні зрозуміти, що зниження цін - краще рішення для них самих. Зараз майже ніхто не дзвонить в Україну з мобілки: через високі ціни всі користуються скайпом або послугами віртуальних операторів, але якби ціни були нижчими, люди дзвонили б по телефону, і оператори б на цьому заробляли", - говорить Марцин Волковицький, студент української філології з Ольштина і один з учасників акції.
З польської сторони цим питанням також активно займається депутат Європарламенту Павло Коваль.
"Я звернувся до Єврокомісії з пріоритетним депутатським запитом з приводу правових можливостей долучення України до європейських правил про ціни міжнародного зв'язку та роумінгу. Ми також будемо вивчати, як на практиці це мало б виглядати", - сказав Коваль у розмові з ZN.UA.
Депутатський запит до міністра адміністрації і оцифровування Польщі з цього приводу подав також депутат польського Сейму від опозиційного Руху Паликота Марек Познанський.
У відповідь міністерство заявило, що переговори про адміністративне зниження цін на роумінг зараз ведуться з Росією, але такий діалог Польща може провести з Києвом і Мінськом. "Справа буде розвиватися, ми цим займемося", - прокоментував ZN.UA Познанський.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Якуба Логінова "Нас багато, і нам не зателефонувати". !zn
Читайте також:
Польського стільникового оператора змусили прибрати рекламу з Леніним
Українські студенти їдуть вчитися в Росію, Німеччину та Польщу
Польща буде готова ввести євро в 2015 році
Більше половини українських заробітчан готові залишитися в Польщі надовго