Міністр аграрної політики Польщі Марек Савіцький нагадав російському президенту Володимиру Путіну, що в слов'янській традиції нищити харчі – це "великий гріх".
Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza з посиланням на слова польського міністра, який прокоментував початок знищення продуктів з ЄС на російському кордоні, згідно з розпорядженням президента Росії.
"Хочу закликали президента Путіна не йти шляхом його попередників з СРСР, особливо не повторювати помилки 30-х років і не нищити продуктів, які російським підприємцям так тяжко закуповувати на ринках по всьому світі і в Європі. Росіянам потрібні ці продукти, а в нашій слов'янській традиції знищення їжі, знищення хліба – це дуже тяжкий гріх. Пану Путіну не варто звертатися до спадщини українського голоду та в інших регіонах СРСР в 30-х роках", - сказав Савіцький.
Він також додав, що в Європі багато здорових продуктів і закликав Путіна "дозволити" росіянам їх купувати. Кампанія зі знищення заборонених в РФ імпортних продуктів харчування стартувала вчора. Лише за один день у Росії знищили понад 300 тонн санкційних продуктів.
6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.
Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.
Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини. Видання Der Spiegel писало, що Росія спалює продукти через власну недієздатність. Вона не може забезпечити дотримання власного ж ембарго цивілізованими методами. Тому, щоб заборона діяла, продукти почали спалювати. Але це не викликало захоплення серед росіян.