UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща почала повертати гроші, які незаконно отримали деякі біженці з України

Неправомірно отриману допомогу доведеться повернути.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені виїхати за кордон, зокрема до Польщі. Управління соцстрахування Польщі (ZUS) виявило, що частина біженців виїхала з Польщі, але подовжувала отримувати допомогу. Цим людям доведеться повернути виплати, повідомляє «24 канал».

Хто має повернути допомогу

Приблизно 2 мільйони злотих неправомірно виплатили українським біженцям. Оскільки вони виїхали з Польщі, вони не мали отримувати підтримку. Вже повернули 35,3 тисячі злотих.

Суми, передбачені ZUS, не поширюються на сімейні виплати та соціальну допомогу. Ними керують муніципалітети. Але виплат, які були виплачені неправомірно, може бути набагато більше. ZUS дає два роки на повернення коштів.

Так, у Польщі 28 січня 2023 року набули чинності зміни до закону про допомогу громадянам України. Відповідно до нього призупиняється виплата по допомозі сім’ям громадян України, якщо отримувач допомоги або дитина, на яку призначено допомогу, виїжджає за межі Польщі.

Читайте також: Ринок праці у Польщі: названо причину, чому молоді українці на ньому не затримуються

Завдяки поправці ZUS також отримав доступ до реєстру Прикордонної служби, а разом з ним і до інформації про дати в’їзду та виїзду громадян України з території Польщі. За місяць дії нової норми Закону про допомогу ZUS призупинив виплату допомоги приблизно 3 200 громадянам України.

У випадку, якщо ці особи повернуться до Польщі протягом 30 днів з дати виїзду, вони не втратять законність свого перебування в країні та виплату допомоги буде відновлено.

Але система поновлення виплат поки що може давати збої, оскільки прикордонники можуть не реєструвати повернення у спеціальному реєстрі. Отже, при поверненні треба говорити прикордонникам, що «повертаюсь до Польщі у зв'язку з втечею від війни», інакше можна втратити доступ до польського медобслуговування та пільг.

Раніше ми писали, в Польщі знову прийматимуть заявки на допомогу біженцям з дітьми.