UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща планує «радикальне» посилення своєї армії

План посилення армії викликано серйозним міграційним тиском з Білорусі на Польщу та «імперськими амбіціями Росії».

Лідер правлячої партії Польщі Ярослав Качинський представив плани щодо законопроекту про захист батьківщини, який, за його словами, спрямований на «радикальне» посилення збройних сил, оскільки країна стикається з міграційним тиском із боку свого східного сусіда Білорусі, повідомляє Associated Press.

Ярослав Качинський, польський віце-прем'єр, який, безперечно, є найвпливовішим політиком у Польщі, сказав, що законопроект необхідний через погіршення міжнародної ситуації, а також геополітичне становище Польщі. Як приклади він навів сусідні «імперські амбіції Росії» та гібридну війну, яку Білорусь веде проти Польщі та інших країн Європейського Союзу з використанням мігрантів.

«Якщо ми хочемо уникнути гіршого, тобто війни, ми маємо діяти відповідно до старого правила: «Якщо хочеш миру, готуйся до війни», - сказав Качинський на прес-конференції у Варшаві.

Він стверджував, що як країна, розташована на східному фланзі Європейського союзу та НАТО, Польща повинна мати серйозні сили стримування та «здатність ефективно захищатися протягом тривалого часу поодинці».

Він зазначив, що для реалізації рішень НАТО потрібен час.

Законопроект, який досі потребує схвалення парламенту та президента, спрямований на заміну законопроекту 1967 року. Тоді Польща була членом східного військового альянсу Варшавського договору під контролем Москви. З 1999 року він є членом НАТО і регулярно згадується як один із небагатьох членів альянсу, які вкладають щонайменше 2% свого ВВП в оборону.

Качинський сказав, виступаючи разом із міністром оборони Маріушем Блащаком, що, на його думку, зміни підуть на користь і НАТО.

Качинський та Блащак представили план збільшення оборонного бюджету та збільшення чисельності збройних сил більш ніж удвічі до як мінімум 250 тис солдатів та 50 тис резервів. Змін не передбачає відновлення обов'язкової військової служби.

Качинський також сказав, що Польща сподівається зміцнити свої сили купуючи військове обладнання американського виробництва, але також зверне увагу на зброю європейського виробництва.

Деякі опозиційні законодавці розкритикували ці плани, зазначивши, що вони походять від правлячої партії «Право і справедливість», яка, за їхніми словами, неодноразово послаблювала збройні сили.

План посилення армії викликаний серйозним міграційним тиском з Білорусі на Польщу. Варшава звинувачує білоруський режим президента Олександра Лукашенка у заохоченні мігрантів із Близького Сходу, Африки та інших країн домагатися в'їзду до ЄС через Польщу.

Це також відбувається через те, що Польща все більше і більше розходиться зі своїми партнерами щодо ЄС, і цього місяця загострюється конфлікт через зміни у польських судах, який ЄС розглядає як напад на незалежність судової системи. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецки сказав Financial Times у коментарях, опублікованих у понеділок, що якщо ЄС утримає кошти в Польщі з питань верховенства закону, це буде схоже на початок Третьої світової війни.

Читайте також: Польща відкрила екзистенційну кризу для Європи — The Washington Post

Міноборони Польщі збільшує присутність військових на польсько-білоруському кордоні до 10 тисяч, написав міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.