UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща відмовилася від пропозиції Росії разом засудити Україну за ОУН-УПА

Голова польського Сенату вважає цілком виправданим захоплення українців вояками УПА, які боролися за незалежність України.

Польща офіційно відкинула пропозицію Ради федерації Росії виступити зі спільним осудом України за популяризацію 3 і перегляд статусу її ветеранів. За словами голови польського Сенату Богдана Борусевича, Варшава не буде цього робити, щоб не підігрувати російській антиукраїнській пропаганді.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на заяву голови верхньої палати парламенту Польщі. Борусевич визнав, що серед українців дійсно діячі ОУН і УПА стають все більше популярними. Нагадуючи про негативне ставлення до українських націоналістів у Польщі і звинувачення їх у військових злочинах, він підкреслив, що сьогодні українці захоплюють боротьбою за незалежність України, яку вели ОУН-УПА, а не виправдовують спірні вчинки формувань часів Другої світової війни.

"Зростання значення націоналістів стало наслідком військової агресії Росії проти України, яка почалася в 2014 році", - сказав голова польського сенату.

За словами Борусевича, Україна на сьогодні постала перед "екзистенційною небезпекою" через агресію Росії. Тому, на його думку, популяризація традицій націоналістів на сьогодні цілком виправдана. На його думку, українці зможуть переосмислити своє ставлення до ОУН-УПА, коли зникне загроза незалежності їхньої країни.

"Боюся, що, враховуючи окупацію військами Росії частин України, зокрема Донецької і Луганської областей, які не контролює український уряд, спільний осуд Польщі і Росії в питаннях, що стосуються української історичної пам'яті, лише б прозвучав в тон з російською пропагандою", - сказав Борусевич.

Він додав, що в такій ситуації тяжко собі уявити, що Сейм Польщі буде виступати з заявами про осуд спільно з Росією. В цей же час, уряд підготував законопроект про правовий статус бійців УПА. Про це повідомив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Йдеться про визнання усіх борців за незалежність України в 20 столітті, в тому числі і вояків УПА. В цей же час, у часи Другої світової війни багато українців боролися проти нацизму Третього рейху в складі армії СРСР. Але сьогодні росіяни заперечують право українців на перемогу над Гітлером.