UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща підтримує посилення санкцій проти Росії

У МЗС Польщі не бачать підстав для зустрічі президентів Анджея Дуди і Володимира Путіна

Польща заявила про збереження санкцій проти Кремля і не проти "більш чітких сигналів" в бік Росії, із-за отруєння екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та агресії в Україні, повідомляє телеканал TVP.INFO, з посиланням на слова глави МЗС Польщі Яцека Чапутовича.

"Думаю, що співпраця з Росією має якимось чином враховувати її поведінку, Росії не можна дозволяти порушувати міжнародне право, застосовуючи хімічну зброю, а раніше здійснюючи агресію на Донбасі і анексію Криму. Це є порушенням міжнародного права. Ми підтримуємо збереження діючих санкцій і виступаємо навіть за більш чіткі сигнали в бік Росії, що вона діє всупереч міжнародному праву ", - заявив Чапутович.

За його словами, в питанні реалізації проекту газопроводу "Nord Stream 2" завдяки діям США і, особливо, після атаки Путіна у Великобританії "чаша ваг схиляється в бік Польщі".

"Зараз є більше усвідомлення негативної ролі Росії, яка дестабілізує політичну систему (у світі - ред.) ... Це ставить під питання можливість відкритого співробітництва з Росією, а потім і обґрунтованість будівництва "Nord Stream 2", - констатував глава польської дипломатії.

Він підкреслив, що Польща є в групі країн, які активно підтримують Великобританію, і виступають за рішучі декларації та дії стосовно Росії.

Чапутович зауважив, що в нинішній ситуації він не уявляє собі переговорів на вищому рівні між президентами Польщі та Росії.

"Я не уявляю собі такої зустрічі в цій ситуації: для цього немає підстав, адже зустріч повинна підкреслювати хороші відносини (між країнами - ред.)", - зазначив глава МЗС Польщі.

Він звернув увагу, що нещодавно президент Польщі Анджей Дуда повідомив про відмову від поїздки на Чемпіонат світу з футболу в Росії.

Польща готується вислати російських дипломатів і ввести санкції. Нові санкції проти Росії обговорюються в польському уряді з минулого тижня.

11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася і Естонія.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".