UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща не пустила російський вітрильник "Сєдов" у свої територіальні води

На борту вітрильника знаходилося 70 курсантів з окупованого Криму.

Польща слідом за Естонією не пустила на свою територію російський барк "Сєдов" через те, що на його борту знаходилися 70 студентів Керченського державного морського технічного університету з окупованого Криму. Вітрильник мав пришвартуватися в порту Гдиня 13 квітня о 9 ранку, однак влада Польщі відмовила йому в заході до територіальних вод.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький особисто прийняв рішення не пускати в територіальні води російський вітрильник "Сєдов" з кримськими курсантами на борту.

МЗС Польщі зазначив, що таким чином Варшава виявляє повагу до територіальної цілісності України, повідомляє польський телеканал TVN-24 .

"Польща відмовляється надати доступ російському вітрильнику "Сєдов" до територіальних вод нашої країни. Допуск судна в територіальні води Польщі буде суперечити політиці поваги територіальній цілісності України і невизнання анексії Криму. Рішення прем'єра негативне", - сказала прес-секретар відомства Ева Сувара.

Наголошується, що в порту польської Гдині вітрильник планував 13 квітня поповнити запаси і замінити частину екіпажу.

Також і естонська влада заборонила захід навчального вітрильника "Сєдов" у Таллін через присутність на борту курсантів Керченського державного морського технологічного університету.

Крім того, за словами джерела з уряду на правах анонімності, на борту вітрильника встановлена апаратура, що викликає підозру: він оснащений прослуховуючими пристроями. Через це також вітрильник не захотіли бачити у своїх портах ні Польща, ні Естонія.

Візит до Естонії планувався 13-14 квітня, за кілька днів до візиту президента Естонії Керсті Кальюлайд до Москви. Російське посольство в Талліні назвало це рішення естонської влади "недружнім актом".

Читайте також: Синоптики обіцяють вихідні без опадів

Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія "включила" Крим до свого складу. Абсолютна більшість країн, серед яких і Естонія, не визнали результати голосування на псевдореферендумі і продовжують підтримувати територіальну цілісність України.

Нагадаємо, що 3 грудня 2018 року парламент Естонії прийняв декларацію на підтримку України в конфлікті з Росією в Керченській протоці. Парламент засудив напад РФ на українські кораблі в протоці, а також затримання українських моряків, і закликав їх негайно звільнити.