У вівторок, 10 листопада, польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив, що Варшава готова подати до суду на Росію через затягування розслідування авіакатастрофи у 2010 році під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, передає агентство AFP.
Польща давно вимагає від Росії повернути уламки літака президента Качинського, але поки безрезультатно.
"Якщо Росія буде продовжувати відмовлятися співпрацювати, то ми звернемося в міжнародні суди. Ми звернемося в Страсбург-Європейський суд з прав людини – прим. ред.) з приводу затягування розслідування, ми звернемося до арбітражних судів з приводу повернення польської власності", - сказав Ващиковський.
10 квітня 2010 року президентський авіалайнер Ту-154М Повітряних сил Польщі виконував рейс PLF 101 по маршруту Варшава-Смоленськ, але при посадці на аеродром "Смоленськ-Північний" в умовах сильного туману лайнер зіткнувся з деревами, перекинувся, впав на землю і повністю зруйнувався. В авіакатастрофі загинули всі, хто перебував на його борту 88 пасажирів і 8 членів екіпажу, в їхньому числі президент ПольщіЛех Качиньський, його дружина Марія Качиньська, а також відомі польські політики, майже всі вище військове командування і громадські та релігійні діячі.
Непрості відносини Росії і Польщі ускладнилися після військової агерссии РФ в Україні.
8 жовтня влада США і уряд Польщі підписали угоду, згідно з якою американці розмістять свою військову техніку і озброєння на п'яти базах на польській території. Підписаним документом передбачається передача американській стороні об'єктів і території, які послужать для спільних оборонних цілей. У відповідності з цим, американці за свій рахунок створять необхідну інфраструктуру, що дасть можливість розташувати збройні сили США і американську військову техніку в Польщі.
Нагадаємо, 14 вересня віце-прем'єр, міністр оборони Польщі Томаш Семоняк і міністр оборони Швеції Петер Гультквист заявили, що Варшава і Стокгольм подібним чином оцінюють ситуацію в сфері безпеки, а тому оборонні відомства обох країн починають стратегічне співробітництво.
"Ми бачимо, як за два роки в регіоні кардинально змінилася ситуація: агресія в Україні, анексія Криму - це нові детермінанти загрози для наших держав. Балтійське море перетворилося з моря миру в море загроз, тому поглиблення нашого військового співробітництва, за нашим спільним переконанням, є необхідним і доцільним", - зазначив міністр оборони Польщі.