Індекс соціальних настроїв громадян Росії щодо ситуації в країні знижується четвертий місяць поспіль, свідчать дані опитування ВЦИОМ.
У вересні показник знову оновив мінімум цього року, опустившись до 58 п. (мінус 15 пунктів з травня п. р.). Це помітно нижче значення річної давності (68 п. у вересні 2014 року).
При цьому 19% громадян РФ відповіли, що найважчі часи залишилися позаду, 23% вважають, що переживають їх зараз, а 48% впевнені, що найважчі часи ще попереду.
Індекси соціальних настроїв показують, як росіяни оцінюють ситуацію в країні/особистому житті. Показники будуються на основі запитань: "Як Ви в цілому оцінюєте ситуацію, що склалася в країні/особистому житті?". Кожен індекс розраховується як різниця між відповідями "все нормально", "все відмінно", "добре" і "погано", "все жахливо". Індекс може мати значення від -100 до 100 пунктів.
Опитування ВЦИОМ проведено 26-27 вересня 2015 року серед 1600 осіб у 130 населених пунктах РФ. Статистична похибка не перевищує 3,5%.
За даними вересневого опитування "Левада-Центру", три чверті громадян РФ (77%) вважають, що в країні економічна криза. Ті, хто бачать в Росії економічну кризу, впевнені, що вона буде довгостроковою: триватиме рік-півтора (23%) або не менше двох років (24%). Ще 23% в цілому кажуть, що "криза буде дуже тривалою, її наслідки будуть проявлятися протягом багатьох років". У той же час лише 4% росіян дають кризі півроку, 1% - два-три місяці.
У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов'язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва. "Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії - санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому", - сказав він.