Широкомасштабна нерівність - парадокс нашого часу. Про це заявила адміністратор Програми розвитку ООН (ПРООН) Хелен Кларк у передмові до нової доповіді ООН про боротьбу з бідністю. У ній наголошується, що на 8% населення світу припадає половина всього світового доходу, а 1% найбагатших людей контролює 40% світових активів.
Згідно з доповіддю, за останні кілька десятиліть спостерігалися неймовірні перетворення, пов'язані з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій. У кожному регіоні світу вдалося домогтися зниження масштабів бідності. У країнах з ринками, що формуються, спостерігалося безпрецедентне економічне зростання.
Однак нерівність як і раніше панує на планеті. На 8% багатого населення світу припадає половина всього світового доходу. Решту ділять між собою 92% населення світу.
Експерти ООН відзначають, що високий рівень нерівності підриває розвиток, перешкоджає економічному прогресу, послаблює демократичні перетворення і загрожує соціальній злагодженості.
В середньому у світі за останні два десятиліття масштаби нерівності зросли на 11% у країнах, що розвиваються, і на 9% - у промислово розвинених країнах.
При цьому мова йде про нерівні доходи і нерівні можливості людей. Автори доповіді звертають увагу на деякі аспекти нерівності у різних країнах світу, в тому числі на нерівність між жінками та чоловіками, сільськими і міськими жителями. Вони говорять про нерівність у доходах, у сферах зайнятості, освіти і охорони здоров'я. !zn
Читайте також:
В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж решта 95%
Світовий банк до 2030 року має намір скоротити бідність у світі до 3%
Вчені з'ясували, як бідність у дитинстві змінює структуру ДНК і послаблює імунітет