UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політика Обами призвела до втрати контролю над ситуацією в Сирії – WP

Майже ніхто з чиновників США не пропонував розгорнути американські війська в Сирії чи в іншому місці на Близькому Сході.

Президент США Барак Обама не повинен хвалитися своєю політикою яка повністю вивела з-під контролю ситуацію в Сирії, пише The Washington Post Річард Коен.

Річард Коен вважає, що американський президент, можливо, нарешті, запрацював Нобелівську премію миру. Виступаючи перед журналістами минулого тижня, Обама сказав, що, не відсилаючи наземні війська на Близький Схід протягом останніх кількох років, він тим самим рятував по 100 життів в місяць і мільярди доларів.

Майже ніхто з чиновників США не пропонував розгорнути американські війська в Сирії чи в іншому місці на Близькому Сході, крім сенатора і республіканця Джона Маккейна Ліндсі Грем, підкреслює автор статті. Він відзначає, що багато політиків виступало за створення безпечної зони. "Якби це було зроблено на ранній стадії, то Обама не тільки зміг би уникнути 300 тисяч смертей сирійців, але і запобіг міграційний криза (наплив біженців до Європи – 4 млн), який розбудив європейський фашизм, як сплячого пса", - йдеться в статті.

Обама, на думку Коена, не повинен пишатися своєю політикою, яка повністю вивела з-під контролю ситуацію в Сирії. "Коли справа доходить до "нічого не робити" або "робити як можна менше" президенту є що сказати", - нарікає автор.

Автор звинувачує американських лідерів у тому, що ті звикли до гасел, але не до швидкої реакції. Так, у 2014 році "Ісламська держава" пообіцяло захопити Синджар в серпні 2014. Тоді це сталося, США не встигло вчасно відреагувати, досі бойовики тримають в заручниках людей після тієї атаки.

Автор підкреслює, що ВПС США повинні бути використані для того, щоб зупинити вбивства. Коен дорікає Обаму за те, що занадто багато життів було обірвані, тому що було дуже мало ризиків, а дії були занадто несвоєчасними.

Читайте також: Human Rights Watch звинуватила Росію у використанні касетних боєприпасів у Сирії

В ніч на суботу, 19 грудня, Рада безпеки ООН проголосувала в підтримку проекту резолюції, яка закріплює домовленості, досягнуті в рамках віденського процесу врегулюванню кризи в Сирії.

Видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІД через втручання РФ у Сирію. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".