На теледебатах, які відбулися 4 квітня, кандидати звинувачували Фійона і Ле Пен в скандалах про присвоєння громадських грошей і багато обговорювали Європу. Видання Politico вибрало головні тези теледебатів, в яких брало участь 11 кандидатів.
1. Євросоюз нарешті став головною темою.
Вперше за весь час виборчої кампанії Євросоюз став головною темою програм і виступів кандидатів. Шестеро кандидатів, серед яких лівий Жан-Люк Меланшон і Марін Ле Пен, закликали до перегляду відносин з Євросоюзом або виходу з нього. Франсуа Асселіано навіть звинуватив Ле Пен в пом'якшенні риторики з приводу виходу Франції з єврозони і ЄС. Крайній лівий кандидат Філіп Путу говорив більше щодо протистояння капіталізму Брюсселя. Єдиними прихильниками Євросоюзу виявилися Еммануель Макрон, Франсуа Фійон і Бенуа Амон. Макрон навіть висловився, що Євросоюз необхідний Франції, щоб "захистити себе".
2. Ле Пен піддалася атаці з усіх боків.
Якщо на перших дебатах несолодко було Фійону, то тепер настала черга Ле Пен. Макрон звинуватив ультраправу суперницю в розпалюванні націоналізму і підготовці до економічної війні. Фійон приєднався до звинувачень, відзначивши, що більшість французів виступає проти скасування євро, як національної валюти.
Нагадали Ле Пен і про її розтрати громадських грошей Євросоюзу, а також небажання йти на допити у цій справі. Кандидат від соціалістів Бенуа Амон висловив своє невдоволення в тому, що Ле Пен "робить з себе жертву", при цьому постійно звинувачуючи мусульманську меншину.
В результаті Ле Пен навіть не приховувала свого роздратування, запитавши у ведучого "чи не допит це".
3. Момент слави для Ніколя Дюпон-Еньян.
Представник крайньої правої партії, багато в чому схожої до ідеології "Національного фронту" Ле Пен, не захотів об'єднуватися з нею і пішов незалежним кандидатом. Дюпон-Еньян намагався залучити максимальну кількість уваги до себе, збільшивши свої скромні результати в рейтингах. Однак більшу частину часу він витратив на звинувачення в бік Макрона з приводу його роботи в банку Ротшильда.
4. Без розчарувань.
Всі основні кандидати показали себе непогано. Макрон показав себе краще, ніж на перших дебатах, він розбавив свою прагматичну риторику оптимізмом. Фійон тримався незважаючи на випади з приводу справи проти нього і його дружини. Меланшон і Амон уникали критики один одного, дотримуючись своєї "мирної угоди".
5. Непопулярні кандидати додали інтриги.
Найменш рейтингові кандидати зробили дебати більш видовищними і різноплановими. Крайні ліві закликали повставати проти капіталізму, тоді як праві розповідали конспірологічні теорії про інших кандидатів, Брюссель і світових лідерів.
Нагадаємо, що опитування після "великих дебатів", які відбулися увечері 4 квітня, несподівано показали, що лівий кандидат Жан-Люк Меланшон був найпереконливішим в ефірі. Меланшон зміг завоювати підтримку 25% глядачів дебатів, тоді як Еммануель Макрон отримав 21% підтримки.
Як повідомлялося, лідер партії "Вперед" Еммануель Макрон став кращим в ході перших передвиборних дебатів у Франції, свідчать дані опитування, проведеного компанією Elabe за замовленням інформаційного телеканалу BFMTV.
Нагадаємо, що останні опитування свідчили, що Макрон обійде Ле Пен у другому турі президентських виборів у Франції. У той же час, соціологи прогнозують перемогу Ле Пен в першому турі з результатом 27%.
Нагадаємо, що президентські вибори у Франції відбудуться у два раунди - 23 квітня і 7 травня 2017 року.
Більше про вибори у Франції читайте у статті Надії Коваль "Хто зробить Францію новою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Украиїна".