UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція Угорщини затримала понад 9 тисяч біженців за незаконний перетин кордону

Стосовно п'яти осіб порушено справу "за підробку документів", ще 13 затримані "за підозрою у нелегальному перевезенні людей".

Правоохоронні органи Угорщини затримали в понеділок рекордну кількість біженців, які прибули в країну з Сербії - 9380 осіб.

"За незаконне перетинання кордону було затримано 9380 осіб", - йдеться в повідомленні на сайті поліції. При цьому стосовно п'яти осіб правоохоронні органи порушили справу "за підробку документів", ще 13 затримані за підозрою у нелегальному перевезенні людей".

З півночі 15 вересня в Угорщині набув чинності пакет поправок, прийнятих парламентом країни 4 вересня, які посилюють законодавство про міграції і захисту кордону. Нові заходи передбачають участь армії в контролі кордону, кримінальне покарання у вигляді трьох років ув'язнення за нелегальний перехід кордону, депортацію порушників кордону. Разом з тим передбачається прискорений процес розгляду запитів щодо надання статусу біженця та посилення покарання для організаторів контрабанди людей.

14 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією через наплив мігрантів. Місцеві служби встановили огорожу в місті Роско, де знаходиться міграційний табір.

Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з важким напливом біженців. Тільки в серпні кордон Угорщини перетнули 34 тисячі осіб. 26 серпня угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.

Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Відень закрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".

13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.