Французька поліція неодноразово використовувала сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати акцію протесту в суботу, яка налічувала майже 1000 демонстрантів у південному місті Тулуза, передає AFP.
Принаймні, один арешт був здійснений під час маршу, який розпочався вдень. Його очолювали демонстранти, які розмахували гігантським транспарантом з написом "Набридло виживати. Ми хочемо жити".
Вони також спалили парасольку перед магазином mcdonald's. У столиці Парижі кілька жовтих жилетів приєдналися до кліматичного маршу протесту.
Щотижнева акція протесту відбулася через два дні після того, як уряд Франції оприлюднив проект бюджету на 2020 рік з більш ніж дев'ять мільярдів євро у вигляді зниження податків для домашніх господарств.
Він включає п'ять мільярдів євро у вигляді зниження податків для приблизно 12 мільйонів сімей.
Макрон, який вступив на посаду президента в 2017 році з обіцянкою повернути країну на міцну фінансову основу, зазнав поразки від руху "жовтих жилетів", яке звинуватило колишнього інвестиційного банкіра в ігноруванні повсякденної боротьби багатьох французів.
Демонстрації були заборонені на Єлисейських полях після того, як протестуючі зіткнулися з поліцією на знаменитому паризькому проспекті 8 грудня минулого року, в перші дні протестів проти жовтих жилетів.
Нагадаємо, перші масштабні акції протесту почали проходити у Франції в середині листопада 2018 року. Акції організовувалися рухом "жовтих жилетах", основну частину якого складали незадоволені автомобілісти. Назва пов'язана з тим, що протестувальники одягали світловідбиваючі жилети жовтого кольору, які зберігаються в машинах у всіх водіїв.
Основною метою акцій було висловлення протесту проти планів підвищення податку на бензин, проте з часом перелік претензій протестувальників значно розширився, зачепивши інші аспекти внутрішньої політики, у тому числі екологію і міграцію.
"Жовті жилети" проводять акції протесту по суботах. Мета учасників – висловити невдоволення політикою уряду, який не прагне, на їхню думку, вирішувати матеріальні проблеми пересічних громадян. Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідним" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".