Британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичною речовиною "Новачок" колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері в березні цього року. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова.
Помічник комісара лондонської поліції Ніл Басу сказав про те, що підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами.
Two suspects identified and charged in relation to #Salisbury attack. Images released and appeal for anyone who may have seen the suspects to contact police: 0800 789 321 Salisbury2018@met.police.uk @terrorismpolice
- Metropolitan Police (@metpoliceuk) September 5, 2018
"Тепер у нас є достатні докази, щоб пред'явити звинувачення в зв'язку з нападом на Сергія і Юлію Скрипаль в Солсбері, і для двох підозрюваних були видані ордери на арешт, а також європейські ордери на арешт. Ми також хочемо підключити Інтерпол", - сказав комісар поліції Лондона.
Поліція опублікувала фотографії з пересуваннями підозрюваних росіян, а також флакон духів від Nina Ricci, в якому вони перевозили "Новачок".
Дані з камер відео спостереження свідчать про те, що обидва підозрюваних підозрювані прилетіли в Лондон 2 березня, потім поїхали в Солсбері, залишили отруту біля будинку Скрипаля, після через станцію Ватерлоо поїхали в аеропорт "Гітроу" і 4 числа після скоєння замаху полетіли в Москву.
У свою чергу спікер Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова очікувано повідомила про те, що "імена підозрюваних росіян ні про що не говорять" зовнішньополітичному відомству РФ.
"У ЗМІ з'явилися заяви британських офіційних осіб щодо підозрюваних у справі Солсбері і Еймсбері. Робиться ув'язка з Росією. Опубліковані в ЗМІ імена, як і фотографії, нам нічого не говорять", - сказала Захарова, передає російський телеканал НТВ.
Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
В кінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".