UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покружляв і повернувся до Мінська: літак «Белавіа» не пустили в ЄС

Повітряний простір Польщі закрито для літаків білоруської державної авіакомпанії.

Літак «Белавіа», що 26 травня вилетів з Мінська до Барселони, був змушений повернутися в аеропорт відправлення. Борт не пустили в повітряний простір Польщі - першої країни Євросоюзу, через яку пролягав маршрут, повідомляє «Російська служба Бі-Бі-Сі».

Польща не пропустила літак на підставі того, що наступна країна по маршруту - Франція - вже закрила свій повітряний простір для бортів білоруського державного авіаперевізника.

Траєкторію польоту літака відображено на сайті Flightradar. Літак здійснив кілька кіл, перш ніж взяти курс наМінськ.

Відзначимо, що небо для «Белавіа» першими закрили Україна, Велика Британія, а також члени ЄС Литва і Франція. У більшості європейських держав від польотів над Білоруссю відмовилися найбільші авіакомпанії, в тому числі Lufthansa, KLM і AirFrance.

Читайте також: "Белавіа" скасовує рейси до Британії і Франції після рішення ЄС про заборону польотів

23 травня в аеропорту Мінська примусово  посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнера перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків «Белавіа», рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також готує нові санкції проти режиму Лукашенка. Аналогічних заходів вжила Литва і затвердив Саміт ЄС  З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.