UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поки світ дивився в інший бік, Північна Корея почала становити велику загрозу — The Wall Street Journal

Кім Чен Ин збільшив свій ядерний арсенал і налагодив зв'язки з Росією.

За останні п'ять років Кім Чен Ин розробив нову зброю, призначену для ведення регіональних воєн. У січні він відмовився від політики возз'єднання з Південною Кореєю і поставив перед собою більш агресивні цілі.

Він перестав вести переговори зі США після вступу на посаду президента Байдена, а його постійні залицяння до президента Росії Владіміра Путіна, який, як очікується, скоро відвідає Пхеньян, підняли Північну Корею в глобальному порядку денному вище, ніж це було протягом багатьох років. Диктатор скористався розколом світового порядку, щоб перетворити Північну Корею на загрозливу ядерну державу — нове серйозне ускладнення для світу, вже втягнутого у війни в Європі та на Близькому Сході, зазначає The Wall Street Journal.

Читайте також: Північна Корея прискорює темпи поставок зброї Росії — Bloomberg

Особливу тривогу, на думку безпекових експертів, викликає те, наскільки впевнено Кім Чен Ин діє, незважаючи на повсюдну нестачу продовольства, більш конфронтаційно налаштований уряд Південної Кореї та США, які дедалі частіше перекидають ядерні активи в регіон. У 2022 році Кім Чен Ин керував першим за майже п'ять років випробуванням міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) дальнього радіусу дії. Відтоді Пхеньян провів ще вісім випробувань МБР. США понад десяток разів намагалися в Раді Безпеки ООН засудити або покарати режим Кім Чен Ина, але безуспішно.

Протягом десятиліть офіційні особи часто інтерпретували дії Пхеньяну як добре розроблену провокацію, в якій випробування зброї та войовничі формулювання сприяли тому, що в усьому світі вимагали термінових переговорів із режимом Кім Чен Ина. Керівник Північної Кореї та його попередники використовували цю увагу для підвищення авторитету країни у світі та отримання допомоги або полегшення санкцій, обіцяючи припинити свою діяльність і часто таємно просуваючись уперед. Але Кім Чен Ин відмовився від цієї традиції.

Читайте також: Північна Корея передала Росії понад 1000 контейнерів з військовою допомогою – Білий дім

Зараз КНДР розробляє ядерні бомби з розрахунком на те, щоб зберегти їх, а не продати, навіть якщо це означає життя під санкціями. Кім Чен Ин також перебудовує динаміку всередині режиму, щоб розділити повноваження і створити більш врівноважений уряд. Лідер КНДР коригує свої відносини з союзниками, збільшуючи залежність від Росії. Зміну тактики важко помітити з огляду на самоізоляцію Пхеньяну, каже експерт із північнокорейського керівництва Кен Гауз.