Підконтрольний президенту РФ Володимиру Путіну Російський інститут стратегічних досліджень (РІСД)розробив план втручання в президентські вибори в США. Він був спрямований на перемогу республіканця Дональда Трампа і підрив довіри американців до виборчої системи США, пише агентство Reuters з посиланням на трьох діючих і чотирьох колишніх чиновників США.
Чиновники, які надали інформацію на умовах анонімності, посилаються на документи РІСД, на підставі яких, як повідомляється, були зроблені висновки американської розвідки про російське втручання у вибори в Сполучених штатах.
Мова йде про два документи. В одному з них РІСД висловив рекомендацію провести пропагандистську кампанію в соціальних мережах та ЗМІ, щоб спонукати американців обрати більш лояльного до Росії президента США, ніж Барак Обама.
Другий документ враховував можливість перемоги демократа Хілларі Клінтон, у зв'язку з чим розглядав можливість не агітувати за Трампа, а навпаки, завдати шкоди репутації Клінтон, поширюючи інформацію про фальсифікації під час виборів.
Джерела агентства відмовилися повідомити, як саме спецслужби США отримали згадані документи.
На прохання прокоментувати інформацію також не відгукнулися прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков і в самому РІСД.
Наголошується, що РІСД очолюють колишні співробітники зовнішньої розвідки, призначені Путіним. Зокрема, коли були складені документи про вибори в США, інститут очолював Леонід Решетніков, який 33 роки прослужив у російській розвідці, генерал-лейтенант. Після нього, в січні 2017 року РІСД очолив Михайло Фрадков, який керував російською зовнішньою розвідкою в 2007 – 2016 роках.
Глава ФБР підтвердив існування розслідування зв'язків команди Трампа з Росією. При цьому він зазначив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань. Однак, в даному випадку робить виняток.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані з спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадується, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.