UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пєсков заявив, що Байден вже не може впливати на введення санкцій

Низка американських санкцій вже кодифіковані і не залежать від президенту.

Представник Кремля Дмітрій Пєсков, коментуючи наміри США ввести нові санкції проти Росії, заявив, що це вже не залежить від президента Джо Байдена, оскільки низка санкцій є кодифікованими, повідомляють російські ЗМІ.

"Ми знаємо про можливі санкції, які кодифіковані. Справа в тому, що деякі санкції кодифіковані, і їхнє введення вже навіть не залежить від волі президента США... В плані своїх санкційних устремлінь і такої санкційної залежності Вашингтон демонструє сталість і одночасно непередбачуваність", - сказав Пєсков.

За його словами, у Кремлі аналізують ситуацію про те, які можуть бути санкції з боку США, прораховуються різні варіанти. "Поки дійсно неабияка частка непередбачуваності. Передбаченими є тільки ті санкції, які верифіковані", - сказав Пєсков.

Також він зазначив, що в Москві розуміють, що незважаючи на позитивні підсумки саміту РФ-США в Женеві, Вашингтон продовжить лінію на стримування РФ.

Політик заявив, що Москва продовжить діалог з Вашингтоном, а також роботу з європейськими партнерами щодо якнайшвидшого запуску проекту Північний потік-2. "Що стосується протидії "Північному потоку", ми чули заяви вже після саміту про те, що Америка продовжить лінію проти цього проекту", - сказав Пєсков.

Читайте також: США готують новий пакет санкцій проти Росії – Салліван

Зазначимо, Джо Байден зацікавлений у налагодженні відносин між Європою та США, які похитнулися за часів президентства його попередника Дональда Трампа. І відмова вводити санкції проти європейських компаній, причетних до будівництва газопроводу - одна зі складових стратегії.

Своєю чергою Україна вважає, що реалізацію російського проєкту потрібно зупинити, адже саме можливість транзиту газу через Україну стримує Кремль від ескалації конфлікту в Донбасі. Водночас Київ готовий до переговорів щодо компенсації втрат за транзит газу після запуску «Північного потоку-2», але не обов'язково прийме запропоновані умови.

Докладніше про перспективи України в разі запуску труби читайте в статті Юрія Ніколова і Олени Поканевич «Як посилити позиції України в ситуації з «Північним потоком-2»» у ZN.UA.