UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея заборонила США загрожувати санкціями

В КНДР натякнули, що можуть відмовитися від денуклеаризації у разі продовження тиску від США.

Північна Корея звинуватила Сполучені Штати в тому, що Вашингтон наполягає на міжнародних санкціях, незважаючи на кроки Пхеньяну і прогрес у денуклеаризації. Влада КНДР зазначила, що денуклеаризації не можна очікувати, якщо США продовжить слідувати "застарілому чинному сценарію".

Представник Міністерства закордонних справ КНДР заявив, що Північна Корея, як і раніше готова виконати широку угоду, досягнуту на саміті 12 червня в Сінгапурі між президентом США Дональдом Трампом і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, передає Reuters.

Заява Північної Кореї послідувала за коментарями провідних американських дипломатів, в яких підкреслюється необхідність додаткових зусиль КНДР в напрямку денуклеаризації. Міністерство закордонних справ Північної Кореї повідомило, що країна припинила випробування ракет, ядерні випробування і демонтувала "ядерний полігон", проте Сполучені Штати як і раніше наполягають на "денуклеаризації в першу чергу".

"США відреагували на наші очікування, підбурюючи міжнародне співтовариство до санкцій і тиску на КНДР", - йдеться в заяві північнокорейського агентства KCNA. "Сполучені Штати "намагалися придумати привід для посилення санкцій проти КНДР... Поки США заперечують навіть основну прихільність до свого партнера по діалогу, і чіпляються за застарілого діючого сценарію, який попередні адміністрації намагалися втілити і терпіли невдачу, не можна очікувати будь-якого прогресу у здійсненні спільної заяви КНДР і США, в тому числі щодо денуклеаризації".

Раніше державний секретар США Майк Помпео під час зустрічі з заступником голови ЦК Трудової партії Кореї Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з держсекретарем Майком Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".