UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея продовжує демонтаж ядерного полігону Пхунгері

Експерти за супутниковими знімками проаналізували, що вже встигла знести влада КНДР.

Експерти проаналізували супутникові знімки ядерного полігону Північної Кореї Пхунгері, отримані 7 травня, та, порівнявши їх із попередніми, прийшли до висновку, що демонтаж об'єкту "йде повним ходом". Повне закриття полігону очікується до 25 травня, повідомляє сайт 38north, присвячений аналізу подій у КНДР.

Експерти зазначають, що на полігоні вже знесені декілька "основних будівель оперативної підтримки", розташовані біля північного, західного і південного порталів. Крім того, влада частково демонтували рейки для візків, які вели з тунелів до відвалів, при цьому самі візки були розібраними або перекинутими. Зникли й кілька господарських будівель, наголошується у звіті.

Попередній аналіз знімків показав, що з 20 квітня по 7 травня були знесені інженерна офісна будівля і ангар для апаратури біля північного порталу. Там же зникли ще дві господарські будівлі. Крім того, частково був розібраний дах компресорної станції, яка забезпечувала вентиляцію тунелю.

Разом із тим, інші більш значущі будівлі навколо об'єкта поки залишаються цілими, зокрема, двы найбільші будівлі в Командному центрі і Головній адміністративній зоні підтримки. Більше того, тунельні входи також ще не завалені. Експерти припускають, що це може бути пов'язано з тим, що Пхеньян обіцяв, що остаточний демонтаж ядерного полігону відбудеться в присутності іноземних журналістів. Повідомлялося, що саме тоді відбудеться "руйнування всіх його тунелів із вибухами, блокування його виходів і видалення всіх спостережних, дослідницьких будівель і пунктів безпеки".

Як стало відомо на початку травня, американська розвідка з'ясувала, що КНДР почала демонтувати енергоносії у тунелях на своєму випробувальному ядерному полігоні.

Під час зустрічі з президентом Республіки Корея Му Чже Іном північнокорейський диктатор Кім Чен Ин пообіцяв закрити ядерний полігон у Пхунгери в травні. Він також допустив можливість відмови від ядерної зброї у разі надання КНДР гарантій безпеки з боку США та активізації дипломатичних контактів з Вашингтоном.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Детальніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".