UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея заявила, що провела випробування нового підводного дрона з ядерним озброєнням

Аналітики з Південної Кореї та США поставили під сумнів заяву КНДР.

Північна Корея провела випробування нового підводного ударного безпілотника, здатного нести ядерну зброю, повідомили державні ЗМІ країни, в той час як лідер КНДР Кім Чен Ин попередив, що спільні військові навчання Південної Кореї і США повинні бути припинені, пише Reuters.

Під час випробувань новий ударний дрон курсував під водою на глибині від 80 до 150 метрів понад 59 годин і підірвав неядерний боєзаряд у водах біля східного узбережжя в четвер, 23 березня.

Аналітики кажуть, що Північна Корея демонструє Вашингтону і Сеулу свої все більш різноманітні ядерні погрози, хоча союзники скептично ставляться до того, чи готовий новий підводний апарат до розгортання.

Північна Корея має намір дати «сигнал Сполученим Штатам і Південній Кореї, що в разі війни потенційні вектори доставки ядерної зброї, про які союзники повинні будуть турбуватися і на які будуть націлюватися, будуть величезними», - сказав старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Анкит Пенде.

«Це були б шахти, залізничні вагони, підводні човни і дорожні мобільні пускові установки. А тепер вони додають до цього підводну торпеду», - сказав він.

Нова безпілотна система, що отримала назву Haeil (цунамі), призначена для здійснення раптових атак у водах противника і знищення військово-морських ударних груп та основних оперативних портів шляхом створення великої радіоактивної хвилі за допомогою підводного вибуху, повідомляють державні ЗМІ КНДР.

«Цей ядерний підводний ударний безпілотник може бути розгорнутий на будь-якому узбережжі і в порту або доставлятися надводним кораблем для роботи», - повідомило інформаційне агентство КНДР, додавши, що Кім Чен Ин спостерігав за випробуванням.

Південнокорейський військовий чиновник повідомив, що вони аналізують заяви КНДР. Американський чиновник, який говорив на умовах анонімності, заявив, що немає жодних ознак ядерного випробування.

Неясно, чи Північна Корея повністю розробила мініатюрні ядерні боєголовки, необхідні для її меншої зброї.

Аналітики кажуть, що вдосконалення таких боєголовок, швидше за все, буде ключовою метою, якщо Північна Корея відновить ядерні випробування.

За словами аналітиків, операційна концепція нової зброї схожа на російські ядерні торпеди «Посейдон», призначені для створення руйнівних радіоактивних вибухів у прибережних районах.

У п'ятницю, 24 березня, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що зробить все можливе, щоб Північна Корея заплатила за свої «безрозсудні провокації».

Північна Корея також повідомила, що в середу, 22 березня, провела запуск крилатих ракет з метою відпрацювання тактичних ядерних ударів.

Нові випробування відбулися на тлі найбільших за останні роки спільних військових навчань США та Південної Кореї. Північна Корея заявила, що військові навчання США і Південної Кореї вимагають від її збройних сил «підготуватися до повномасштабної війни і в пріоритетному порядку посилити свої ядерні сили як в якісному, так і в кількісному відношенні».

Пхеньян вже давно виступає проти навчань, що проводяться південнокорейськими і американськими силами, заявляючи, що вони є підготовкою до вторгнення в КНДР. Південна Корея і США заявляють, що навчання мають суто оборонний характер, і критикують провокації Північної Кореї.

У четвер, 23 березня, союзники завершили 11-денні регулярні весняні навчання під назвою «Щит свободи», але інші польові навчання тривають.

Читайте також: Стратегічний бомбардувальник США повернувся до Південної Кореї після нового запуску ракети КНДР

Раніше директор Розвідувального управління Міноборони США генерал-лейтенант Скотт Бер'єр заявляв, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, ймовірно, не збирається проводити ядерні випробування під час військових навчань США та Південної Кореї, але Сполучені Штати залишаються пильними.

Також повідомлялося, що Північна Корея може провести випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) на більш низькій, довшій траєкторії, а також сьоме ядерне випробування вже цього року, щоб вдосконалити свої збройні можливості. Про це заявили законодавці Південної Кореї, посилаючись на представників розвідки.