UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея заявила про успішний запуск супутника-шпигуна

Третя спроба Пхеньяна відбулася після того, як Росія пообіцяла підтримати космічну програму КНДР.

Північна Корея заявила, що вперше успішно вивела на орбіту військовий супутник-шпигун, через два місяці після того, як президент Росії Владімір Путін пообіцяв підтримати “космічні амбіції” лідера КНДР Кім Чен Ина. Про це повідомляє FT.

Читайте також: Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна

Розвідувальний супутник Malligyong-1 досяг орбіти після запуску ракети з космодрому на заході КНДР у вівторок, 21 листопада, ввечері, повідомили північнокорейські державні ЗМІ в середу вранці.

Центральне телеграфне агентство Кореї заявило, що Пхеньян "запустить кілька додаткових розвідувальних супутників у найближчому майбутньому", оскільки прагне поліпшити здатність виявляти і вражати цілі з боку Південної Кореї та Японії.

Кім, який спостерігав за запуском, "привітав усіх співробітників, науковців і техніків", які "зробили великий внесок у посилення військового стримування", згідно з повідомленням ЦТАК.

США, Південна Корея і Японія заявили, що наразі не можуть незалежно перевірити, чи був запуск успішним і чи виведено супутник на орбіту.

Речниця Ради національної безпеки США Едріенн Вотсон засудила запуск як "зухвале порушення низки резолюцій Ради Безпеки ООН", додавши, що він "підвищує напруженість і ризикує дестабілізувати ситуацію з безпекою в регіоні та за його межами".

Читайте також: КНДР випробувала нові твердопаливні двигуни для балістичних ракет

Військовий супутник-шпигун посилить здатність Північної Кореї завдати превентивного удару і відстежувати потенційні загрози, що надходять з боку США та Південної Кореї. Водночас, аналітики ставлять під сумнів можливості північнокорейського супутника-шпигуна.

Пхеньян стверджує, що його космічні амбіції є законною відповіддю на очолювану США "мілітаризацію космосу" з метою нападу на Північну Корею і досягнення "панування у світі".

Через кілька годин після оголошення про запуск Південна Корея заявила, що частково призупиняє дію міжкорейської військової угоди 2018 року, яка встановила повітряні, наземні і морські буферні зони для зменшення ризику збройного конфлікту.

"Північна Корея чітко демонструє, що вона не має бажання дотримуватися [угоди], покликаної зменшити військову напруженість на Корейському півострові та зміцнювати довіру", - заявив прем'єр-міністр Південної Кореї Хан Док Су.

Часткове призупинення дії угоди означає, що Сеул зможе відновити розвідувальні операції ближче до демілітаризованої зони, яка розділяє дві країни. Південна Корея планує запустити власний військовий супутник-шпигун на орбіту до кінця цього місяця.

КНДР оголосила про успішний запуск після двох невдалих спроб вивести супутник на орбіту цього року, у травні і серпні. Повідомлялося, що північнокорейська космічна програма отримує технологічну допомогу від Москви, після зустрічі Кіма з Путіним на російському космодромі у вересні.

Спочатку Пхеньян заявляв, що планує третю спробу запуску шпигунського супутника в жовтні. Деякі аналітики припускають, що запуск відкладався для того, щоб внести корективи на основі інформації, отриманої від Росії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Сеула цього місяця казав, що Москва пропонує КНДР технології та підтримку військової програми в обмін на постачання артилерійських снарядів і ракет для війни проти України.

Читайте також: Стримування загрози з боку КНДР: Американський авіаносець прибув до Південної Кореї

Раніше повідомлялося, що КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України.