UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея отримала допомогу від РФ для запуску супутника-шпигуна — Сеул

Під час зустрічі з Кім Чен Ином Путін обіцяв надати підтримку КНДР у розробці супутників.

Північна Корея отримала допомогу від Росії для успішного запуску розвідувального супутника, заявили законодавці Південної Кореї з посиланням на розвідувальну службу країни. Про це повідомляє Reuters.

Запуск супутника-шпигуна у вівторок, 21 листопада, став третьою спробою Північної Кореї вивести його на орбіту і відбувся після рідкісного візиту лідера КНДР Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якого президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розробці супутників.

Читайте також: Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна

Після переговорів між Кімом та Путіним Північна Корея надіслала дані про ракети-носії, які використовувалися під час двох попередніх невдалих спроб запуску супутників, а Росія запропонувала свій аналіз цих даних, за словами члена парламентського комітету з розвідки Південної Кореї Ю Сан Бама.

"Щодо успіху третього запуску, Національна розвідувальна служба оцінила, що була допомога з боку Росії", - сказав Ю журналістам, посилаючись на публічно заявлену обіцянку Путіна допомогти КНДР, а також на обмін даними між Пхеньяном і Москвою.

Інший член комітету Юн Кун-Юн заявив, що запуск був успішним, оскільки супутник вийшов на орбіту, і КНДР може запустити більше супутників, а також провести ядерне випробування наступного року.

США засудили запуск, а Південна Корея призупинила дію частини військового пакту з КНДР, укладеного у 2018 році, метою якого було послаблення напруженості між сторонами.

Росія і Північна Корея заперечують торгівлю зброєю, але при цьому обіцяють активізувати військову співпрацю. Резолюції ООН, прийняті за підтримки Росії, забороняють розробку технологій, що застосовуються у програмах розробки балістичних ракет Північної Кореї, а також співпрацю в таких сферах, як ядерна наука, технології, аерокосмічна та авіаційна сфери.

Читайте також: КНДР заявила, що розгорне додаткові збройні сили на кордоні з Південною Кореєю

Запуск супутника пов'язаний з російською технічною допомогою на тлі розширення співпраці між двома країнами, у межах якої Пхеньян передав Росії зброю. КНДР, зокрема, могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України.