Північна Корея прийняла закон, який закріплює право на застосування превентивних ядерних ударів для самозахисту, що робить її ядерний статус «невідворотним» і забороняє будь-які переговори про денуклеаризацію, повідомляє Reuters з посиланням на заяву Кім Чен Ина.
За інформацією джерела, парламент Північної Кореї, Верховна народна асамблея, ухвалила закон у четвер, 8 вересня.
«Найважливіше значення законодавчої політики щодо ядерної зброї полягає в тому, щоб провести непоправну межу, щоб не було жодних переговорів щодо нашої ядерної зброї», — сказав Кім Чен Ин у своїй промові перед асамблеєю.
Північна Корея проголосила себе ядерною державою ще у власній конституції, але новий закон виходить за рамки цього положення й окреслює, коли саме можна використовувати ядерну зброю. Йдеться, зокрема, про випадки у відповідь на атаку ворога чи припинення його вторгнення. Також він дозволяє наносити превентивні ядерні удари, якщо буде виявлено загрозу неминучого нападу із застосуванням зброї масового знищення або нападу, спрямованого проти «стратегічних цілей» країни.
Новий закон також забороняє будь-який обмін ядерною зброєю або технологіями з іншими країнами.
Один з депутатів асамблеї заявив, що закон стане «потужною юридичною гарантією» для зміцнення позиції Північної Кореї як держави, що володіє ядерною зброєю, і забезпечить «прозорий, послідовний та стандартний характер» її ядерної політики.
Раніше повідомлялося, що нестача зброї змушує Росію купувати ракети та артилерію у Північної Кореї.
Як новий ядерний статус Північної Кореї може вплинути на Україну і чи отримає з цього користь Кремль, читайте у статті Сергія Корсунського «Чи буде Північна Корея воювати на боці Росії проти України?».