Чиновники Червоного Хреста Північної та Південної Кореї почали переговори по організації зустрічей для сімей, розділених Корейською війною (1950-1953 років), повідомляє британське видання The Guardian.
Такі переговори проводяться на кордоні в селі Паньмыньчжоне і стали можливими після того, як два тижні тому закінчилося небезпечне протистояння між двома Кореями.
Хоча поки немає гарантій того, що переговори вдало завершаться. Остання з таких зустрічей відбулася в 2010 році, після чого відбулося чергове загострення відносин між країнами.
На переговорах у понеділок, 7 вересня, як очікується, що увагу буде зосереджено на уточненні дати та місця проведення заходу. Ймовірно, що зустріч відбудеться на курорті на півночі гори Кимган на початку жовтня.
Мільйони людей були розділені через війну 1950-1953 рр. У списках 1980-1990-хх років знаходяться близько 66 тисяч південнокорейців, які чекали возз'єднання зі своїми сім'ями.
Приводом для найсерйознішого за останні кілька років загострення стали великомасштабні військові навчання США і Південної Кореї у відповідь на інцидент з підривом трьох солдатів Сеула на мінах, які були встановлені КНДР на демілітаризованої зони. Однак у Пхеньяні їх назвали "оголошенням війни". Після різкого загострення ситуації обидві сторони наказали привести війська у повну бойову готовність. 24 серпня Південна Корея і КНДР прийшли до угоди по деескалації ситуації на кордоні.
Докладніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Двокорейна шарада. Пхеньян проти Сеулу: в кого міцніші нерви?" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".