UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея проведе військові навчання біля кордону з КНДР

Пхеньян погрожує "безжалісною відплатою", якщо південнокорейська армія буде вести вогонь по водах КНДР.

Представник комітету начальників штабів південнокорейських збройних сил Чон Ха Гю повідомив, що в понеділок, 23 листопада, Південна Корея проведе навчальні артилерійські стрільби поблизу спірного кордону з КНДР у Жовтому морі, незважаючи на погрози з боку Пхеньяну, повідомляє агентство Ренхап.

За словами представника міністерства оборони Республіки Корея Кім Мін Соку, "нинішні стрільби являють собою частину регулярних військових навчань і, якщо Північна Корея піде на будь-які провокації, від Сеула послідує негайна відповідь".

В той же день Центральна північнокорейська газета "Нодон сінмун" опублікувала заяву командування південно-західного фронту Корейської народної армії, в якому говориться, що, якщо армія Південної Кореї будуть вести вогонь по водах КНДР, вони зіткнуться із "безжалісною відплатою".

Південна Корея проводить навчання в Жовтому морі в п'яту річницю збройного інциденту в тому ж районі, в результаті якого після артобстрілу з боку КНДР на острові Йонпхендо були вбиті двоє південнокорейських військовослужбовців і ще 17 отримали поранення.

Нагадаємо, 23 листопада 2010 року вогонь з моря і суші був відкритий з острова Йонпхендо в Жовтому морі з боку КНДР, яка, як вважає Сеул, випустила близько сотні снарядів по базі ВПС.

В районі Жовтого моря між Південною Кореєю і КНДР немає згоди щодо кордону, на відміну від військово-демаркаційної лінії на суші. Пхеньян дотримується власної лінії, яка не визнається Сеулом.

Читайте також: КНДР пригрозила нарощувати озброєння, поки США не підпишуть мирний договір

Нагадаємо, що після Корейської війни 1950-1953 років мирний договір не був підписаний між КНДР і Південною Кореєю, ні між КНДР і США. Було укладено лише угоду про перемир'я. Головним фактором, який перешкоджає налагодженню діалогу КНДР і США, є північнокорейська ядерна програма. Також Сполучені Штати стурбовані випробуваннями Пхеньяном балістичних ракет.

У вересні Північна Корея заявила про готовність використовувати ядерну зброю проти Сполучених Штатів та інших "ворогів", якщо вони будуть далі дотримуватися "їх безрозсудною ворожої політики" по відношенню до режиму Кім Чен Ина.

"Войовнича" риторика КНДР прозвучала лише через три тижні після того, як Північна і Південна Корея досягли угоди, яке знизило напруженість у регіоні. Приводом для найсерйознішого за останні кілька років загострення стали великомасштабні військові навчання США і Південної Кореї у відповідь на інцидент з підривом трьох солдатів Сеула на мінах, які були встановлені КНДР на демілітаризованої зони. Однак у Пхеньяні їх назвали "оголошенням війни". Після різкого загострення ситуації обидві сторони наказали привести війська у повну бойову готовність.24 серпня Південна Корея і КНДР прийшли до угоди по деескалації ситуації на кордоні.

29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.

22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.

14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.

У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.

Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.