Південня Корея намагається усунути напругу між 3 і США, заявивши своєму північному сусіду, що двері до діалогу досі відкриті.
Про це повідомляє Financial Times, зауважуючи, що цей дипломатичний крок Сеула дуже контрастує з погрозами президента США Дональда Трампа, який пообіцяв Північній Кореї відповісти "вонгем і люттю" на її ядерні погрози. Південнокорейські дипломати закликали Північ до діалогу через кілька годин після того, як Пхеньян оголосив, що серйозно розглядає план завдати ракетний удар по американській військовій базі на острові Гуам.
Цю погрозу зустріли з тривогою в Токіо і Сеулі. Останній закликав КНДР відмовитися від провокацій і демонстрації м'язів.
"Військова напруга чи збройний конфлікт на Корейському півострові не піде на користь жодній з країн", - сказав прес-секретар адміністрації президента Парк Со-Хйон після засідання Ради національної безпеки Південної Кореї.
"Рада національної безпеки вирішила піти на активні дипломатичні заходи, щоб зменшити напругу, зберігаючи двері до діалогу з Північною Кореєю відкритими", - додав він.
Ліберальний президент Мун Чже Ін зробив кілька звернень до диктатора КНДР Кім Чен Ина, закликаючи до військових і гуманітарних переговорів. Ае ці заклики були проігноровані чи відкинуті.
"На даному етапі дуже важко уявити реальний дипломатичний прорив. Напруга, швидше за все, буде зростати якийсь час, зважаючи на особисті якості Дональда Трампа і Кім Чен Ина. Китай і Росія, вірогідо, втрутяться в останній момент, коли побачать, що військовий конфлікт неминучий", - вважає професор міжнародної політики Університету Кійонджі Кім Ко Хо.
Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати прискорили установку системи протиракетної оборони в Південній Кореї на тлі зростаючої напруги на Корейському півострові. Американська система ПРО повинна бути повністю готова вже до кінця 2017 року.
Як повідомлялося, раніше КНДР запустила ще одну балістичну ракету. Ракета перебувала в польоті 40 хвилин, після чого впала в море в виняткової економічної зоні Японії.
Нагадаємо, США ввели санкції проти компаній і громадян Росії, Китаю і КНДР за участь у розвитку ядерної програми Пхеньяну.