UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея та Німеччина підпишуть пакт для посилення оборонної співпраці

Корея прагне розширити ринки збуту після вторгнення РФ до України

Після завершення саміту G7 в Хірошімі, канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Південної Кореї, із якою збирається незабаром підписати угоду, спрямовану на захист військової таємниці для посилення оборонного співробітництва, повідомляє Reuters із посиланням на заяву президента Південної Кореї Юн Сок Йоля під час зустрічі з Шольцем у Сеулі 21 травня.

Угода про військову інформацію допоможе «безперебійно функціонувати ланцюжку постачання оборонної промисловості» в умовах глобальної економічної та політичної нестабільності, сказав Юн на брифінгу.

Південна Корея, яка нещодавно уклала подібний пакт про обмін інформацією з Канадою, прагне розширити свою оборонну промисловість на тлі зростаючого попиту, викликаного війною в Україні та іншою глобальною напруженістю, але поки що відмовляється надавати зброю Києву.

Юн сказав, що повага до свободи як універсальної цінності є «дуже важливою» перед обличчям авторитаризму, який кидає виклик демократії. Лідери двох країн також обговорили поглиблення співпраці у виробництві напівпровідників. 

Читайте також: Південна Корея завершила випробування новітнього винищувача

«Відтепер я очікую, що Південна Корея і Німеччина будуть і надалі розширювати взаємне і спрямоване на майбутнє співробітництво і зміцнювати солідарність заради миру і процвітання Європи і Азії», – сказав Юн.

Шольц назвав ракетні випробування Північної Кореї ознакою того, що на Корейському півострові «все ще небезпечна ситуація».

«Це загроза миру і безпеці в цьому регіоні», – сказав канцлер на військовій базі після відвідування демілітаризованої зони, що розділяє обидві Кореї.

За його словами, історія Німеччини як розділеної нації була подолана, але на Корейському півострові поділ зберігається.

Читайте також: Німеччина чітко каже, що завершення війни має бачити Україна – посол у Берліні

Нагадаємо, що у межах робочого візиту до Японії президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південної Кореї паном Юном та подякував за гуманітарну й нелетальну допомогу – зокрема за надання машин для розмінування та захисного спорядження. 

Нагадаємо, що Південна Корея є зростаючим експортером зброї, але вона не надавала Україні зброю безпосередньо, посилаючись на давню політику не постачати зброю країнам, які беруть активну участь у конфлікті. З моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Південна Корея уклала угоди на мільярди доларів про постачання танків, гаубиць, винищувачів та інших систем озброєння для Польщі, яка є членом НАТО. 

Під час візиту до Південної Кореї в січні генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країну надати пряму військову підтримку Україні, заявивши, що Київ терміново потребує зброї для боротьби з тривалим російським вторгненням.