UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після звіту Мюллера Трамп може змінити зовнішньополітичний курс США в бік Москви — NYT

Напередодні генпрокурор США оприлюднив лист, в якому викладені підсумки розслідування Мюллера щодо змови Трампа з РФ.

Висновки доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про можливу змову команди Дональда Трампа з Росією можуть допомогти президенту США змістити зовнішньополітичний курс у бік Москви і не побоюватися наслідків всередині країни. Про це пише американська газета The New York Times.

Розслідування Мюллера підтвердило, що РФ намагалася втрутитися в американські президентські вибори в 2016 році з метою допомогти Трампу, однак команда прокурорів не знайшла доказів змови самого Трампа з росіянами. Це може полегшити Трампу переорієнтацію американської зовнішньої політики на Москву без особливих наслідків у США. І це може також допомогти Трампу налагодити відносини з світовими лідерами - президент США скаржився, що його відносини з ними затьмарювалися їх невпевненістю в тому, чи зможе він пережити розслідування і залишитися на посаді.

Після оприлюднення підсумків розслідування спецпрокурора Мюллера "найпохмуріша і зловісна хмара, нависла над президентством Дональда Трампа, практично розсіялася".

Хоча Трамп стверджує, що висновки Мюллера вказують на "повне безумовне виправдання", спецпрокурор прямо сказав, що це не так. Хоча він не встановив факт змови з Росією, Мюллер не визначився щодо перешкоджання правосуддю.

Висновки Мюллера проте дали новий імпульс для решти двадцяти двох місяців його президентського терміну, а також знецінили заклики до імпічменту. Крім того, завершення "російського розслідування" за відсутністю доказів про змову Трампа з Росією зміцнило його позиції напередодні президентської кампанії на виборах 2020 року, а також перед новим протистоянням з демократами. Висновки Мюллера не зможуть переконати критиків Трампа, зате допоможуть зміцнити потенціал його електорату. Можливо, це був найкращий день за весь термін Трампа.

Тепер він зможе продовжити працювати, не побоюючись звинувачень Мюллера щодо членів своєї сім'ї, а питання про втручання Кремля в президентські вибори 2016 року, які переслідували Трампа на кожному кроці, незабаром можуть зникнути, незважаючи на продовження розслідування Конгресу.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські вибори в 2016 році. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа і політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтів Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.