Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що відносини між Вашингтоном і Кремлем знаходяться на нижчому рівні, як і рівень довіри між країнами.
"Поточний стан справ знаходиться на найнижчому рівні, і рівень довіри знаходиться на низькому рівні", – сказав глава Держдепартаменті за підсумками більш ніж двогодинної зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним і міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Москві в середу, 12 квітня.
Тим не менш, Тіллерсон назвав переговори продуктивними, а також підкреслив, що "відносини між двома великими ядерними державами не можуть перебувати в такому стані".
Дипломат заявив про необхідність нормалізації відносин між США та РФ і повідомив про домовленість створити двосторонню робочу групу для цих цілей.
"Ми повинні зупинити деградацію наших відносин, повинні відновити довіру для того, щоб вирішити питання, які є важливими для всіх нас. Ми домовилися про створення робочої групи з вирішення тих питань, які вимагають негайного вирішення", – підкреслив Тіллерсон.
Лавров, у свою чергу, повідомив, що співрозмовники обговорили ситуацію в Сирії в контексті боротьби з міжнародним тероризмом, а також визнав факт хімічної атаки в провінції Ідліб, який російське керівництво раніше заперечувало.
"Ми підтвердили нашу загальну націленість на безкомпромісну боротьбу з міжнародним тероризмом... У контексті боротьби з тероризмом ми обговорювали ситуацію в Сирії, торкнулися, звичайно ж, і інциденту 4 квітня в Сирії, коли мало місце застосування хімічних речовин, і слідом за цим ракетний удар США по військовому аеродрому 7 квітня", – уточнив керівник МЗС РФ.
За словами російського міністра, Путін висловив готовність відновити застосування меморандуму з США про запобігання інцидентів в Сирії за умови координації дій по боротьбі з терористичними організаціями "Ісламська держава" і "Джебхат ан-Нусра".
Напередодні візиту держсекретаря Рекса Тіллерсона до Москви у Державному департаменті повідомили про його наміри в черговий раз нагадати кремлівському керівництву, що санкції за збройну агресію проти України діятимуть до виконання Мінських домовленостей, а "кримський пакет" санкцій залишиться в силі до повернення окупованого півострова під контроль України.
Видання USA Today писало, що Тіллерсону варто використати свій досвід у бізнесі і вимагати від Москви реальні поступки в Україні і Сирії в обмін на співпрацю. Рух вперед, обмежений в масштабах і оцінений за результатами, пропонує найкращий шанс досягти успіху.
Також перед візитом в Москву Тіллерсон пообіцяв, що США відмовляться від будь-яких пакетних домовленостей по Україні та Сирії. Крім того держсекретар нагадав, що США підтримують територіальну цілісність України і наполягають на дотриманні Мінських домовленостей, зазначає прес-служба президента.