UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після заяв КНДР у Білому домі засумнівалися в проведенні спільного саміту

Дональд Трамп зберігає за собою право відмовитися від зустрічі з північнокорейським лідером.

В Адміністрації президента США все більш скептично ставляться до того, що зустріч на найвищому рівні між главою держави Дональдом Трампом і лідером КНДР Кім Чен Ином відбудеться. Причиною цього є більш жорстка риторика Північної Кореї щодо Вашингтона та погрози припинити діалог із Сеулом.

Деякі радники очільника Білого дому говорять про те, що хоч підготовка до саміту триває, шанси на його проведення зменшилися через заяви північнокорейської сторони. Крім того, у Трампа сумніваються в намірі КНДР відмовитися від ядерної зброї, пише CNN.

У свою чергу, як зазначає Reuters, американський віце-президент Майкл Пенс заявив, що президент "поза всяких сумнівів" зберігає за собою право відмовитися від зустрічі з північнокорейським лідером та порадив не вимагати від США поступок перед самітом.

"Буде великою помилкою з боку Кім Чен Ина думати, що він може грати Дональдом Трампом", - сказав Пенс.

Нагадаємо, історична зустріч лідерів КНДР і США опинилася під загрозою через постійний тиск Вашингтону на Пхеньян. Перший заступник глави МЗС КНДР Кім Ге Гван різко відреагував на постійні заяви Сполучених Штатів, що Північна Корея повинна повністю відмовитися від ядерного озброєння в односторонньому порядку.

15 квітня уряд КНДР уже скасував заплановану зустріч із делегацією Південної Кореї через військові навчання країни із Сполученими Штатами. Крім того, у Північній Кореї сприйнял ці тренування, як репетицію перед вторгненням.

Зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа, як повідомлялося, має відбутися в Сінгапурі 12 червня.

Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня. У свою чергу, Держсекретар США заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".