UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після закриття банків в Греції готових голосувати проти умов кредиторів стало менше

Результат референдуму став менш очевидним.

Більшість греків виступають проти ухвалення пропозиції міжнародних кредиторів, але кількість таких зменшилася після закриття банків, пише Reuters.

Опублікований в середу газетою Efimerida ton Syntakton опитування показав, що перед оголошенням уряду про введення обмежень 57% заявляли, що вони проголосують проти того, щоб погодиться виконати умови зарубіжних організацій, 30% були за. Але вже після закриття банків частка тих, хто як і раніше виступає проти пропозиції кредиторів, впала до 46%, тоді як за вже 37%.

86% опитаних планують взяти участь в референдумі у найближчу неділю, 50% підтримують рішення про його проведення, тоді як 38% висловилися проти.

Дослідження проводилися інститутом ProRata 28-30 червня за участю 1,2 тис. респондентів.

Представник МВФ Джеррі Райс повідомив, що фонд не отримав від Греції до 1 липня чергового платежу у розмірі близько 1,5 млрд євро, а виконавча рада організації була проінформована про прострочення платежу. Тепер Афіни можуть отримати фінансову допомогу від МВФ тільки після погашення заборгованості.

30 червня закінчився термін дії програми фінансової допомоги Греції від міжнародних кредиторів. У минулі вихідні міністри країн єврозони відмовилася продовжувати програму допомоги Греції.

Греція, в свою чергу, сьогодні відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів.Пропозиція Греції полягає в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.

Напередодні стало відомо, що президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "відданим" з боку греків.

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро . Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма