Спочатку президент США Дональд Трамп зважував усі "за" і "проти", вирішуючи, як йому відреагувати на застосування режимом Башара Асада в Сирії хімічної зброї проти власного народу. В результаті, американські ракети вдарили по урядовій авіабазі в провінції Хомс. Наступний хід може зробити захисник Асада - Росія.
Про це пише німецьке видання Focus, нагадуючи, що Москва не дозволила опозиції повалити режим ні за допомогою мирних протестів, ні в ході громадянської війни. Завдяки вторгненню в Сирію Кремль повернув собі помітну роль у світовій політиці.
Видання зауважує, що навряд чи Москва наважиться на військову відповідь на американський ракетний удар.
"Росія, схоже, навіть не привела в бойову готовність свої комплекси протиповітряної оборони С-400. Якби російські військові збили американські ракети, це призвело б до ще більшої ескалації конфлікту", - йдеться в статті.
Економічно Москва теж не може нашкодити Вашингтону, оскільки її економіка значно менша, ніж американська.
"Існують побоювання, що Москва може посилити тиск і загострими ситуацію, наприклад, на Сході України, де вона підтримує проросійських бойовиків. Але і тут виникає питання, як на це відреагують США. Це може призвести до серйозного погіршення у американсько-російських відносинах", - пише видання.
На думку Focus, єдиною позитивною реакцією Москви було б повернення до домовленостей про спільний контроль над сирійським хімічним арсеналом. До цього часу Росія захищала Асада від усіх звинувачень у застосуванні хімічної зброї. Вона може змінити свою позицію і натиснути на сирійського союзника, змусивши його відмовитися від використання зброї масового знищення.
Раніше повідомлялося, що військові США запустили 59 ракет по військовій базі урядових військ в Сирії, в районі провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.