Організований відступ російських військ з правобережної частини Херсонської області, про який оголосило безпосередньо Міноборони РФ, імовірно був погоджений з президентом країни-агресора і відбувався за певних умов. Зважаючи на все, деякі аналітики вважають, що стратегія військово-політичного керівництва Російської Федерації змінилася. На думку експертів Інституту дослідження війни (ISW) відтепер головні зусилля окупаційні сили сконцентрують у Донецькій області.
"Імовірно, Владімір Путін дозволив Суровікіну вивести війська із західного Херсона за умови, що він захопить решту Донецької області, зокрема за допомогою цих сил, а також нещодавно мобілізованих солдатів" - йдеться у звіті ISW.
Підтвердженням цього припущення може слугувати останнє загострення бойових дій в районі Бахмута та Вугледара. Оскільки у бій були кинуті малопідготовлені підрозділи, які складаються з новоприбулих військовослужбовців, до того ж у зоні де немає оперативно значущих пунктів, крім Бахмута, можна судити про те, що таким чином командувач Об'єднаного угрупування військ РФ підтвердив Путіну свою відданість меті.
Попри всі складнощі з організацією незгуртованих та подекуди малопідготовлених сил найближчими тижнями, в міру прибуття відведених з Херсонщини підрозділів, атаки на українські позиції в Донецькій області лише посилюватимуться. Експерти Інституту дослідження війни вважають, що навряд чи росіяни досягнуть значних в оперативному відношенні успіхів, проте цілком імовірно захопити Бахмут зі значними втратами їм може все ж таки вдасться.
Наразі на Донеччині діють одразу кілька угруповань, зокрема регулярні частини ЗС РФ, мобілізовані військовослужбовці, війська ПВК "Вагнера", формування БАРС (Російський добровольчий резерв), загони бойовиків так званих ДНР та ЛНР та кадирівці.
"Це химерне скупчення військових підрозділів матиме значно меншу бойову міць, ніж угруповання регулярних частин аналогічного розміру. Вкрай малоймовірно, що Суровікін зможе перетворити їх на силу, здатну вести великомасштабну наступальну маневрену війну, тим більше що він навіть не витрачає час на створення злагодженого ударного угруповання, перш ніж кинути його в бій" - вважають аналітики ISW.
Імовірно "об'єднані" російські сили зможуть досягти певних успіхів, але лише завдяки кількості, а не якості. Натомість Збройним силам України доведеться перегруповуватися і намагатися утримувати позиції протягом наступних кількох місяців.
Нагадаємо, раніше Інститут дослідження війни відзначав, що на тлі відступу російських сил з правобережжя Херсонської області, почав зростати вплив фракції "силовиків" у Кремлі.