UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підсанкційний олігарх хоче повернути Росію на 14 тисяч років назад

Мільярдер Мєльнічєнко на кліматичному саміті просуває ідею відновлення екосистеми Сибіру давніх часів 

Російський мільярдер Андрєй Мєльнічєнко, який заробив статки на вугіллі та добривах, на кліматичному саміті у Дубаї COP28 представив свій план зниження викидів метану з талої сибірської вічної мерзлоти – відтворити часи, коли тундрою бродили шерстисті мамонти.

«Мєльнічєнко демонструє план повернення екології Росії на 14 000 років назад. Це ексцентрична ідея для боротьби з дуже небезпечною проблемою – метан є набагато потужнішим газом, ніж вуглекислий газ, і мільярди тонн його знаходяться у величезній російській тундрі. Відновлення екосистеми Сибіру льодовикового періоду може сповільнити його вивільнення», – передає Bloomberg теорію, яку просуває фонд Мєльнічєнко.

Читайте також: У боротьбі зі зміною клімату є хороші та погані новини — FT

«Вічна мерзлота повинна залишатися замороженою, чого б це не коштувало», – каже голос відвідувачам павільйону, який знаходиться поруч зі стендами IBM, PureHealth Holding і Microsoft Corp. 

«Фонд Андрєя Мєльнічєнко просуває і підтримує впровадження NBS (природоорієнтованих рішень) по всьому світу», – написано на екрані павільйону. 

Читайте також: Кліматична криза вбиває людей із проблемами психіки — дослідження

Олігарх, який очолює кліматичні ініціативи клубу російських олігархів, має виступити на заході COP28 5 грудня, очоливши російську панель з питань сталого розвитку та зміни клімату разом з офіційними особами та російськими вченими.

Відвідувачі виставки мають можливість побачити цифровий звіринець тварин льодовикового періоду, які рухаються весняною тундрою на екранах презентації проекту «Російський плейстоценовий парк», який спонсорується не лише компаніями Мєльнічєнко, а й іншими російськими компаніями включно з алмазодобувною «Алроса».

Вчені, які стоять за створенням «Плейстоценового парку», кажуть, що випас таких тварин, як якутські коні та калмицькі корови, які зараз там пасуться, може сприяти розвитку рослин, які поглинають більше CO2 і зменшують кількість тепла, що всмоктується в землю. Мельниченко спонсорував переведення 14 мускусних биків до вольєру, який планує розширити свою площу в 10 разів у найближчі роки. До вторгнення Росії в Україну «Плейстоценовий парк» співпрацював з американською компанією Colossal Laboratories and Biosciences, яка планує воскресити шерстистого мамонта.

Читайте також: Представник Китаю з питань клімату заявив, що повністю відмовитися від викопного палива — нереально

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) вважає, що досягнення «нульового» рівня викидів до 2050 року все ще можливе, але для цього необхідно потроїти потужності відновлюваної енергетики до кінця десятиліття і збільшити «зелені» інвестиції до 4,5 трильйонів доларів США на рік у всьому світі до початку 2030-х років. 

Нещодавно американський вчений Джеймс Хансен, який попередив світ про глобальне потепління ще у 80-х роках, заявив, що планета нагрівається швидше, ніж припускалося раніше.