Вибух і значні пошкодження на Кримському мосту викликали серед росіян хвилю обурення та осуду військового та політичного керівництва країни. Дісталося навіть Владіміру Путіну, хоча основний удар на себе прийняло Міноборони РФ. Саме військових, на чолі з Сєргєєм Шойгу, у Кремлі планують виставити винуватцями чергової невдачі, щоб відвести громадський осуд від президента Росії. Таку думку висловили експерти Інституту вивчення війни (ISW).
На їхню думку, підрив Кримського мосту чи не вперше за весь час повномасштабного вторгнення РФ в Україну спричинив серед російських військових блогерів та населення відкриту критику на адресу Путіна. Щоб оперативно припинити інформаційну хвилю невдоволення, у Кремлі вирішили вкотре перекласти провину за інцидент на Міноборони.
«Скоріш за все, Кремль продовжить виставляти Міністерство оборони Росії цапом-відбувайлом за вибух на Керченському мосту та інші невдачі російської армії, щоб відвести провину від Путіна. Російське Міноборони й досі не зробило офіційної заяви щодо інциденту. Відомо, що адміністрація президента РФ розіслала російським ЗМІ інструкцію, як правильно применшити серйозність пошкоджень мосту. Існує можливість, що Кремль наказав російському Міноборони зберігати мовчання щодо ситуації», — припускають експерти у звіті.
Також в ISW зазначають, що теорію частково підтверджує заява російського пропагандиста Владіміра Соловйова, який в черговому ефірі сказав, що Росія «повинна розпочати ударну кампанію по критичній українській інфраструктурі, а не слухати обіцянки Міноборони».
У звіті також підкреслюють, що у росіян поступово закінчується терпіння, оскільки невдачі їхньої армії тривають далі, а офіційні особи на чолі з Путіним не дають з приводу цього жодних чітких коментарів. Як приклад ISW наводить мовчання очільника Кремля після знищення крейсера «Москва» та обміну полоненими за участю захисників «Азовсталі».
Раніше повідомлялося, що в оточенні Путіна утворилося дві групи з протилежними інтересами та поглядами. Одна з них виступає за продовження війни, а інша хоче домовитися із Заходом задля послаблення санкцій.