UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозрювані в отруєнні Скрипалів залишили Британію відразу після атаки - ЗМІ

Виконавці атаки не були пов'язані з розвідувальними структурами або іншими атаками.

Британській поліції вдалося ідентифікувати двох підозрюваних в отруєнні колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, у чому раніше засумнівався міністр безпеки Великобританії Бен Уоллес. Однак ці люди покинули Великобританію відразу після атаки. Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на телеканал CNN.

За інформацією телеканалу, підозрювані залишили Британію на комерційному рейсі. Інформацію про їх виліт передали в закодованому повідомленні в Москву після атаки. Це повідомлення вдалося перехопити британській базі на Кіпрі.

Правоохоронці протягом місяців переглядали записи з камер відеоспостереження з британських аеропортів і з Солсбері, де були отруєні Скрипали.

Для визначення підозрюваних використовували технологію розпізнавання осіб. Передбачувані виконавці атаки - "свіжі обличчя", яких британські влади не вважали пов'язаними з якими-небудь розвідувальними структурами або іншими атаками. Подорожували підозрювані під вигаданими іменами.

Читайте також: Путін звинуватив Україну у недотриманні Мінських угод

Нагадаємо, раніше з'явилося повідомлення, що британські правоохоронці встановили ряд осіб, причетних до отруєння екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері - за версією поліцейських, до їх отруєння отрутою "Новачок" причетні "кілька росіян".

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".