Незважаючи на те, що є ряд ознак, які дозволяють стверджувати про підготовку КНДР до першого за 15 місяців ракетного пуску, це може виявитися лише блефом, який спрямований на спробу виторгувати у президента США Дональда Трампа більш вигідні умови для двосторонньої угоди, пише агентство Bloomberg, передає "УНІАН".
Після вельми скромних підсумків саміту в Ханої, коли Трамп і Кім Чен Ин покинули столицю В'єтнаму, не підписавши планованої угоди між двома країнами, ЗМІ почали поширювати супутникові знімки, які демонструють процес відновлення Північною Кореєю нещодавно демонтованого ракетного полігону у Сохе, нагадує агентство.
"Це велика авантюра. Якщо Північна Корея запустить супутник, це підірве всі дипломатичне розташування, накопичене за останній рік", - вважає Дженні Таун, редактор сайту 38 North, який відстежує процеси денуклеаризації Північної Кореї.
Навіть підготовка потенційної стартового майданчика, про яку говорять, судячи за супутниковими знімками, посилає різке повідомлення Трампу, йдеться у матеріалі. Однак Таун вважає, що рано робити якісь висновки, виходячи лише зі знімків; КНДР може відновлювати ракетодром у Сохе, знаючи про наявне супутникове спостереження та розраховуючи на відповідну реакцію.
27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".
Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
2 березня стало відомо, що КНДР частково відновила раніше демонтований ракетний полігон у Сохе, який не використовувався з серпня 2018 року. На супутникових знімках, зроблених 2 березня, видно, що відновлювальні роботи йдуть на вертикальному випробувальному стенді двигуна та рейковій конструкції, призначеній для переміщення ракет на стартовому майданчику. Про проведення робіт на полігоні також повідомила південнокорейська розвідка.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".