У Білорусі під час мирних акцій протесту, що проходили в суботу по всій країні, силовики затримали 150 учасників протесту проти режиму Лукашенка. З них під вартою до сих пір знаходиться 116 осіб, повідомляє прес-служба МВС.
"Всього вчора за порушення законодавства про масові заходи затримано 150 громадян. До розгляду в суді справ про адміністративні правопорушення в місця тримання затриманих оселені 116", - йдеться в повідомленні.
У МВС Білорусі при цьому зазначили, що по всій країні в шести містах пройшли 10 акцій протесту, в яких взяли участь коло 300 чоловік.
26 вересня в Білорусі поновилися акції протесту і продовжилися затримання демонстрантів силовиками. Серед затриманих маніфестантів виявилася і опозиціонерка Ніна Багінська.
У неділю, 27 вересня, в Білорусі планують провести загальнонаціональну акцію "Народна інавгурація" Світлани Тіхановском ".
23 вересня, всупереч протестам і фальсифікацій, білоруський диктатор Олександр Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії.
Україна ставить під сумнів законність так званої інавгурації Олександра Лукашенка і не визнає його легітимним президентом Білорусі. Глава МЗС Дмитро Кулеба дав зрозуміти, що Київ підтримує боротьбу білорусів за свободу і не визнає офіційні результати виборів.
Європейський Союз також не визнає Лукашенко законно обраним президентом Білорусі, так як вибори 9 серпня не були ні вільними, ні демократичними, а їх сфальсифіковані результати ЄС не визнав. Дипломати зазначили, що відбулася напередодні церемонія "інавгурації" лише посилить політичну кризу в країні.
У заяві комітету Сенату США з міжнародних відносин у відповідь на так звану інавгурацію Лукашенка сказано, що Олександр Лукашенко не є легітимним президентом Білорусі і тому повинен піти у відставку.
Що заважає ЄС ввести санкції проти Білорусі, читайте в матеріалі Миколи Замикули "Заручники консенсусу " для ZN.UA.